GELİN YAN YATTI İLMEK MODELİ

 

 

0

 

Battaniye modeli yaparken yada kullanacağınız bir hırka modelinde iyi duracağını düşündüğüm gelin yan yattı ilmek modelinin tarifini paylaşmak istiyorum. Yaparken zorlanmayacağınız ve yapılışı karışık olmayan bir model.

Örgü işlerine yeni başlayanlar için de önerdiğim bir örnek ve atkı modeli, şapka türü çalışmalarda da iyi gideceğini düşünüyorum. Bebek örgüleri içinde öneriyorum ayrıca. Yeni bir model ve bir diğer adı uzun ilmekler örneği olarak geçiyor.

Modeli istediğiniz örgü işlerinde tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Yapılışına geçmeden önce altta bir de video paylaştığımı hatırlatmak isterim. Yabancı ama sesini kısıp dinlerseniz daha iyi izleyerek anlayabilirsiniz.

Gelin yattı örgü örneği yapılışı

Modelin 1.turunda ilk ilmeği örmeden diğer şişe alacaksınız. 2. ilmeğin içerisindeyken şişe 3 kere ip dolayacaksınız. Sonra düz öreceksiniz. Bu aşama sıra sonuna kadar yapılacak. 2. tur için ilk ilmeği örmeden hemen diğer şişe alıp, daha sonra da önceki turdaki gibi dolayıp, 6 ilmeği boş olarak örmeden öteki şişe alacaksınız.

Önde yer alan 3 ilmeği sol şişe takıp, arkada ki 3 ilmeğin içerisinden geçirerek hemen yer değiştireceksiniz. Sonra sağdaki 3 ilmeği ise sola takarak 6 ilmeği ters öreceksiniz. Sıra sonuna kadar bu aşamaları yapacaksınız.

 

 

gelin-yan-yatti-ilmek-modeli-orgu

gelin-yan-yatti-ilmek-modeli-orgu

3. tur için 1.turda ne yaptıysanız aynısını tekrarlamanız gerekiyor. 4. tura geldiğinizde ise 3 ilmeği şişten hemen 2. turda yapıldığı gibi çıkarıyorsunuz. Sonra 3 ilmeği ise ters örüp, sonra da sıra sonuna kadar 2.turda yapılanları tekrarlayacaksınız.

Bu güzel model 4 turdan oluşmakta ve dilediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Yapılış videosunu da izlemeyi unutmayın. Benim çok faydalandığım ve öğrendiğimi söyleyebileceğim görsel anlatıma sahip. Güzel örgülerle bir başka konuda görüşmek dileğiyle…

Gelin yattı ilmekler örgü modeli

 

 

Daha önce paylaştığımız KAYNANA ZİNCİRİ ŞİŞ İŞİ RENKLİ ÖRGÜ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Serap Çetintürk

Moda üzerine bilgim çok. Trend giysiler, örgüler ve ev hanımlarına uygun önerilerim olacak. Paylaşımlarım sizi çok değiştirecek ve modayı benimle yakından takip edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir