Eski Penyeden Saç Bandanası Yap

Evde kolay saç bandanası yapmak için paylaştığım resimli anlatım sayesinde sizde çok güzel saç bandana modelleri yapabileceksiniz. Daha önceki yazımda da eski tişörtten saç bandı yapımı ile ilgili güzel bir çalışma paylaşmıştım. Bu yazımda paylaştığım çalışmaya çok benziyor. Hatta aynısı da diyebilirim.

Fakat bunun yapımı daha detaylı anlatıldığı için ve resimlere ayrıldığı için bunu eski penyeden saç bandanası yapmak olarak adlandırdım. İster o çalışmayı yapın, isterseniz bu çalışmayı yapın. Bu sayede elbiselerinize uyumlu çok güzel saç bandanaları yapabileceksiniz. Evde eski tişörtten saç bandanası yapmak için resimli anlatımı ise şöyle ;

evde-kolay-sac-bandanasi-yapmak

 
 

Evde kolay saç bandanası yapmak için malzemeleri sıralamamız gerekirse ;

  • makas.
  • eski penye.
  • iğne iplik.

Malzemeleri temin ettikten sonra eski tişörtten örgü yapacağınız şekilde 2 veya 3 uzun parça kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra örgü usulü parça kumaşları birbirine geçirdikten sonra bandana şekline dönüştürmek için arkasından birleştirmeniz gerekiyor. Resimli anlatımda nasıl yapacağınız detaylı olarak gösteriliyor. Kısa sürede sizde aynı çalışmayı yapabilir ve kıyafetlerinize uyumlu yeni saç bandana modeli yapabilirsiniz.

Değişik renkteki atmaya kıyamadığınız ve sevdiğiniz tişörtleri kullanarak çok güzel saç bandanaları yapabilirsiniz. Hem yeni bir saç bandanasına sahip olacaksınız. Hem de kıyafetlerinize uyumlu harika saç bandananız olmuş olacak. Bu güzel çalışmalardan fazla yaparak sevdiğiniz kişilere de hediye olarak verebilirsiniz. Okula giden kız çocuklarınıza farklı modelde yapıp kullanmaları için bu çalışmadan yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://blog.swimwearboutique.com/

 

Eski Tişörtten Saç Bandı Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. combing hair band, eski elbiseden saç bandı yap ve eski kazaktan saç bandı yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir