Eski Tişörtten Saç Bandı Yapmak

Eski kullanmadığınız tişörtlerinizi kesip harika saç bandanaları yapabilirsiniz. Daha önce eski penyeden saç bandı yapmak için çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Hatta bu yazımın hemen altında karşınıza çıkacak. Eski tişörtten saç bandı yapmak için paylaştığım resimli anlatımda ne yapmanız gerektiği detaylı bir şekilde paylaşılmış. Eski tişörtten iki adet uzun parça kesmeniz gerekiyor.

Makas ile bu iki uzun parçayı kestikten sonra el ile örgü mantığı ile parçaları örmeniz gerekiyor. Örgü yaptıktan sonra saç bandının şekli ortaya çıkacak. Örgü yaptıktan sonra birleşim bölümünü silikon tabancı ile yapıştırabilirsiniz. İsterseniz sağlam olması için iğne iplik ile de dikebilirsiniz. Paylaştığım resimli anlatımda eski tişörtten saç bandı yapımı tüm detayları ile verilmiş.

Kolaylıkla yapabilir ve zorlanmadan çok güzel saç bandı modelleri yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ile kendinize değişik saç bandı modeli yapabilir ve elbiselerinizde kıyafet kombin fikirleri olarak kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri eski penyeden saç bandı yapmak için resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum.

 
 

eski-tisortten-sac-bandi-yapmak

Resimli anlatımda eski tişörtten saç bandı yapımı oldukça kolay bir şekilde aşama aşama verilmiş. Yapmanız gereken çok basit olduğunu söyleyebilirim. Farklı renkteki tişörtlerden değişik saç bandı modeli yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmadan farklı şekillerde yapabilir ve satışa da sunarak para kazanabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar bu güzel çalışmayı yapıp, evlerine ek gelir getirebilirler. Kolay gelsin.

source : http://www.newcraftworks.com/2015/06/08/how-to-make-t-shirt-headbands/

 

Kuru Daldan Resim Çerçevesi Yap başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. à ossature de bois, ağaç dalından çerçeve yap ve evde kolay çerçeve yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir