GÖKKUŞAĞI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

gokkusagi-lif-modeli8.PNG-737x415
Gokkusagi-Lif-Modeli-Yapimi

Çeyizlik gökkuşağı lif modeli yapımı

Bugün sizlere yapımı oldukça kolay olan renkli ve bir o kadarda şık bir lif modeli göstermek istedim. Gökkuşağı lif modeli yapımı oldukça basit olan bir lif modeli olsa da renkleri ile çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir model. Bu lif modeli için sizlere aşağıda detayı yapım aşamasını veren birde video sunacağım.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için gösterişli modelleri bulup sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanların yanı sıra farklı lif modellerini öğrenmek isteyeler, el işi yapıp satanlar ve lif modelleri yapmayı yeni öğrenenler daha önce gösterdiğim modelleri de takip ederek farklı modelleri öğrenebilir.

gokkusagi-lif-modeli7

Çeyizlik gökkuşağı lif modeli yapımı için elinizde kalan renkli lif iplerini kullanabilirsiniz. Burada ana renk olarak beyaz bir lif ipi tercih edilmiş. Aralarda ise pembe, sarı, koyu pembe gibi renkler kullanılmış. Sizde bir tane ana renk ip seçip içerisinde dilediğiniz sayıda renkli lif ipi ekleyebilirsiniz. Lifin kenar kısımları için ise burada yeşil ip ile model yapılmış.

Lif modelinin yapımına beyaz lif ipi ile fıstıklar yapılarak başlanmış. İstenilen miktarda fıstık yapıldıktan sonra renkli lif ipi ile küçük kare kutular ve aralarda trabzanlar yapılmış. Bu şekilde bir sıra tamamlanınca ise yine beyaz lif ipi ile fıstıklar yapılıp küçük üçgenler yapılmış. Bu şekilde lif modeli yapılarak tamamlanmış.

Gökkuşağı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*