GÖMLEK İNCELİĞİNDE ŞIK VE GÖSTERİŞLİ ÇEYİZLİK BAYAN HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

bayan-hirka-modeli4-737x415
Gomlek-İnceliginde-Bayan-Hirkasi-Yapimi

Şık ve gösterişli bayan hırkası yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir bayan hırkası göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu çeyizlik bayan hırkası modeli özellikle bahar aylarında kullanılabilecek bir model.

bayan-hirka-modeli1

Bayanlar için farklı hırka modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok şık ve oldukça kullanışlı bir mevsimlik hırka modeli göstermek istedim. Görsellerden de anlaşıldığı gibi bu hırka modeli oldukça ince gömlek şeklinde yapılmış olan bir model.

Gömlek hırka modeli çeyizlik olmasının yanında günlük kullanım için oldukça uygun bir model. Kullanacağınız farklı renkteki ipler ile bu hırka modeli çok şık olacaktır.

bayan-hirka-modeli3

Burada hırkanın yapımı için üç farklı özellikte ipler tercih edilmiş. Alize şal ipi, Alize Süperlana ve Alize markalı tiftik özellikte olan bir ip tercih edilmiş. Bu iplerin özellikleri farklı olsa da oldukça ince ipler. Bu sayede de çok şık ince ve zarif bir görünümü oluşmuş.

Bayan hırka modeli yapımında şiş örgüsü kullanılmış ve hırkanın tamamında düz örgü yapılmış. Şiş örgüsüne yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirler.

bayan-hirka-modeli2

Video içerisinde hırka modelinin yapımı ile ilgili tüm detayları Işıl Hanım çok güzel bir şekilde açıklamış. Burayı takip ettiğiniz sürece burada olduğu gibi harika bir hırka modelini yapabilirsiniz.

Çeyizlik bayan hırkası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*