GÜL DESENLİ LABİRENT LİF MODELİ YAPILIŞI

 

 

0

 

Labirent şeklinde yapılmış bu güzel lif örneği için yapımcısı Meral hanıma teşekkür ederiz. Lif modelleri denilince akla gelen isimlerden birisidir. Güllü labirent lif örneği yapılışına ilişkin paylaştığımız bilgilere ek olarak resimler de bulunuyor.

Labirent gül motifli lif modelinin yapımında dilediğiniz renkte yün ip kullanabilirsiniz. Yapılışı işe şöyle ; ilk olarak 3 zincir çekerek 3’lü trabzan yapacaksınız. Hemen arkasından toplam 27 kare oluşacak şekilde alt zemin hazırlanır. 27’ye 27 kare file oluşturabilirsiniz.

File üstüne ise 2’li trabzan yapacaksınız. Her 1 göz için 4 adet trabzan yapacaksınız ve marullu kısmı oluşturacaksınız. 4 bir tarafı filenin marullu olacak şekilde çevrelenir. Gül yapımına devam edilir. Kutular arasında güller aynı şekilde marullu olacak şekilde yerleştirilir.

Kutu kutu yapılan çiçekler tamamen filenin üstünü dolduracak. Kutucuklu lif modeli olarak da tanımlanan bu güzel örneği zorlanmadan yapacaksınız. Kutucukli lif örneğinin üst kısmını tamamladıktan sonra yine kutucuklu lifin son aşaması olan uçlarına 4 bir taraftan fıstık yapılacak.

 

 

Fıstık yapacağınız zaman fıstığın uçları için 3 zincirle batarak kirpik yapacaksınız. Bu örneği yaparken eğleneceğinizi de söyleyebiliriz. Aşama aşama tamamlarken bir bakacaksınız labirent lif modeli bitmiş. Örülüşü oldukça zevkli ve kolay olan çalışmayı komşularınıza veya arkadaşlarınıza da paylaşın.

Oldukça şık ve gösterişli olan lif örneğinin şeması da resimler arasında yer alıyor. Hemen altta Arzu hanımın severek takip ettiğimiz kanalından aldığımız Ajurlu labirent lif modelinin yapılışına ilişkin anlatımlı video da paylaştım. İzleyerek hem üstteki örneği yapmada kolaylık kazanacaksınız. Hem de değişik bir labirent lif çeşidini daha yapmayı öğreneceksiniz. Bizi izlemeye devam edin.

Labirent örgü modelinin bir değişiği

 

 

Daha önce paylaştığımız KALPLİ SARI LİF ÖRNEĞİ YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir