HANİFE TARİFİ LALE TARLASI ÖRGÜ MODELİ

 

 

0

 

Güzel ve şık bir örnekle birlikteyiz hanımlar. Evde öğrenip sizde hırka yapacağınız zaman tercih edeceğiniz örgüyü farklı çalışmalarda da kullanabileceksiniz. Battaniye, yelek, hırka, kazak veya bere gibi örgüler yaptığınızda önerdiğim bir örnektir.

Lale tarlası örgüsü yapımına ilişkin paylaştığım anlatımdan yola çıkarak sizde kısa sürede bu güzel örgüyü öğrenip yapabileceksiniz. Lale örgü örneğinin yapılışı sayesinde çok güzel yelekler yapacağımı düşünüyorum.

Lale örgüsü nasıl yapılır

Lale örneğinde modeli kavramak için öncelikle ilmek sayısını az tutarak başlayabilirsiniz. 14 ilmek atarak başlayın. Daha sonra 1.tur için ilk ilmek örmeden öteki şişe alın. Sonra 2 ilmek ters örün.

2 ilmek düz örüp, 4 ilmek ters örmeye devam edin. Kalan ilmekleri ise 2 ilmek düz ve 2 ilmek ters, son ilmek ise düz olarak örün. 2.tur ise ilk ilmek örülmeden diğer şişe alınacak. Sonra 2 ilmek düz örün. 2 ilmek ters örün. 4 ilmek düz örün ve 2 ilmek ters ve 2 ilmek düz. 1 ilmek ise ters örüp bitirin.

 

 

lale-tarlasi-orgu-modeli

lale-tarlasi-orgu-modeli

3.tur ise ilk ilmek örülmeden diğer şişe alınır. 2 ilmek ters örülür. 2 ilmek düz örülür. 4 ilmek ters örülür. Kalan ilmekler ise 2 düz ve 2 ters ile 1 düz olarak örülür ve bitirilir. 4.tur ise ilmekler göründüğü gibi örülecek. İlmekleri göründüğü gibi örmeye devam edin.

5.tur ise ilk ilmek örmeden alın. 1 ilmek ters olacak şekilde örün. Sonra da 2 ilmek sol taraftan batıp, yer değiştirin. Sol şişe takıp, birlikte örün. Sonra da 2 ilmeği birlikte düz örün. 2 ilmek ters örün. 2 ilmek birlikte ters örün. İp kendi tarafınıza geçirip, sonra da 2 ilmeği birlikte düz örün.

Kalan ilmekler ise 1 ters ve 1 düz örülecek. Sonra bitirilecek. 6.tur ise ilk ilmek örülmeden öteki şişe alınacak. 1 ilmek düz örülecek. 3 ilmek ters örülüp, 2 ilmek düz örülecek. 3 ters, 1 düz ve 1 ters örün. Bu sayede laleleri bitirmiş olacaksınız. Bir de yapılışını videoda izlemenizi öneriyorum. İyi akşamlar hanımlar.

Lale bahçesi örgü modeli yapılışı

 

 

Daha önce paylaştığımız LEYLA İŞİ BAL PETEKLERİ ÖRGÜ MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir