Hasır İple Kukla Yapmak

 

 

0

 

Hasır İple Kukla Yapmak

Evde kolay kukla yapımı ile ilgileniyorsanız eğer bu yazımda paylaştığım çalışma çok hoşunuza gidecek. Öncelikle bu yazımda sizlere hasır iple kukla yapmak için örnek çalışma paylaştım. Anlatımlı çalışmada kullanılan malzemelere geçmeden önce, el yapımı kukla çalışmalarını seviyorsanız sitemizde yer alan minyatür çalışmalar bölümüne mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

Hasır ipten kukla yapımı için malzemeler ;

  • karton kağıt.
  • yapıştırıcı.
  • pipet veya benzeri çıta.
  • boya.
  • hasır ip.
  • fimo hamuru.

Hasır ipten kukla yapılışı ile ilgili önce karton kağıttan bir huni şeklinde kuklanın eteğini ortaya çıkartmanız gerekiyor. Ardından pipet veya çubuk yardımı ile iskeleti ortaya çıkartmalısınız. Daha sonra kuklanın yüzü için etamin işleme kullanılmış ama siz daha farklı veya kağıt üzerine mimik çizerek bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Daha sonra huni rulodan başlayarak hasır ip ile sarmaya başlayabilirsiniz. Hasır ipten kukla yapılışı ile ilgili sarma işleminin ardından diğer parçaları da birleştirmeniz yeterli olacaktır. Hasır ip ile kukla yapımı çalışmasını yapıp evinizde sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı sarkaç süs şeklinde yapıp kolaylıkla turistik mekanlarda satışa sunabilirsiniz. Bu sayede evden para kazanmak isteyenler kolaylıkla bu çalışma sayesinde ek kazanç elde edebilirler. Hasır ip kukla çalışmasının yapılışı ise şöyle ;

Evde kukla yapımı çalışmasını öğrenerek kolaylıkla sizde evinizde bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Evde kukla yapmak isteyenler bu anlatımlı çalışma sayesinde nasıl yapıldığını da pratik bir şekilde öğrenebilirler. Evden para kazanmak isteyen bayanlar mutlaka vardır. Bu çalışmayı öğrenerek, çok kolay bir şekilde turistik şehirlerde turistlere satılabilir. Kolay gelsin.

source : http://fullmoontheedgeofthesoul.blogspot.fr/2012/07/lady-primitiv.html#more

 

 

Daha önce paylaştığımız Kitaptan Cep Telefonu Şarj İstasyonu Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir