Hasır İpten Dekoratif Kase Yapmak

 

 

0

 

Evde hasır ipten kase yapmak için size paylaştığım bu güzel çalışma ile sizde evinize güzel dekoratif kaseler yapabileceksiniz. Daha önce benzer çalışmaları sitemizde yer alan dekorasyon ve kendin yap bölümlerinde paylaştığımı hatırlıyorum. Bu yazımda da paylaştığım resimli anlatımda hasır ipten dekoratif kase yapmak isteyenler yararlanarak bu şık çalışmayı kolaylıkla yapacaklardır.

Evde hasır ipten vazo yapmak için daha önce çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Hasır ipten yapılan çalışmaları çok beğeniyorum. Hem yapımı kolay hem de evinizi çok güzel gösteriyorlar. Evde hasırdan vazo yapmak için diğer çalışmalara bu makalemin hemen sonunda ulaşabilirsiniz. Hasır ipten kutu yapmak için malzemeler ise ;

  • hasır ip.
  • yapıştırıcı.
  • kalıp için cam vazo veya benzeri.

 

 

Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle hasır ipi nevale yapar gibi vazonun taban kısmını yapmayla işe başlayabilirsiniz. Taban kısmını yaptıktan sonra üst kısmını ister göz kararı isterseniz kalıp için bir cam vazo veya geniş bir şişe kullanarak üst kısmını yapabilirsiniz. Bu çalışmayı balonla yapanlar da var. Ama balon esneyeceği için yamuk yumuk olabilir. Bu yüzden ister göz kararı yapın. İsterseniz de kalıp için bir şey kullanın. Hasır ipten dekoratif kase yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

hasir-ipten-dekoratif-kase-yapmak

Banyonuzda kullanabileceğiniz harika dekoratif hasır kaseler yapabilirsiniz. Hasır ipten kase yapmak isteyenler bu güzel çalışmadan yararlanarak evlerine veya iş yerlerine bu hasır kutulardan yapabilirler. Kolay gelsin.

source : http://thegildedhare.blogspot.com/2012/03/diy-rope-bowls.html

 

Daha önce paylaştığımız Kartondan Sevimli Ayıcık Yapmak Şablonlu başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir