HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu-Kenari-Dantel-Modeli

İki renkli çok şık havlu kenarı dantel modeli

Bugün sizlere yine çok şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu model biraz emek istese de tamamlandığında ortaya harika bir el işi çıkıyor.

Havlu kenarları için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim modeli ben ilk defa gördüm ve çok beğendim sizlerinde bu modeli beğeneceğinizi düşünüyorum.

İki renkli havlu kenarı danteli için öncelikle orta kısımdaki beyaz model yapılmış. Burada ayrıca boncuklar da kullanılmış. Daha sonra pembe ipe geçilmiş ve modelin asıl emek  isteyen bölümü yapılmış.

Bu dantel modelinde sizi en çok zorlayacak olan kısım pembe ip ile yapılan sık iğneli bölüm olacak. Burada modeli yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar video içerisinde verilmiş.

Model aşama aşma ilerliyor. Pembe ip ile sık iğne yaparken sondan bir önceki sırada ise yine boncuklar kullanılarak modelin yapımına devam edilmiş. Sonra bir sıra daha sık iğne yapılmış ve bu kısım tamamlanmış.

Havlu kenarı danteli için yorucu olan kısım bittikten sonra beyaz ip ile kenarları yapılmış. Bu kenar kısımları yapılırken yapılan diğer motifler ile birleştirme yapılarak ilerleniyor. Havlu kenarının uzunluğunca motifler yapılıp birleştirildikten sonra ise dantelin kenar bandı yapılmış. Beyaz ip ile kenar bandı yapıldıktan sonra model tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*