HAVLU KENARI SÜSLEMELERİ

1x1.trans
Havlu-Kenarı-Suslemeleri

Havlu kenarları için farklı süslemeler

Havlular çeyiz içerisinde en çok emek harcanan parçalardır. Havlular çeyizler içerisine eklenirken farklı süslemeler yapılarak eklenmektedir. Bugün havlu kenarı süslemeleri olarak yapabileceğiniz farklı el işlerini sizlere sunmak istiyorum.

havlu-kenarı-susleme1-375x500

Havlu kenarı süslemeleri olarak kurdele nakışı kullanabilirsiniz. Eğer kurdele nakışı yapmayı biliyorsanız havlu kenarlarınızı bu şekilde kurdele nakışı ile süsleyebilirsiniz. Farklı modellerde yapılan kurdele nakışı süslemeleri havlu kenarlarında çok şık durmaktadır. Bu şekilde çok fazla desen olan model kullanabileceğiniz gibi daha sade kurdele nakışı modelleri de kullanabilirsiniz.

havlu-kenarı-susleme4-409x500


Havlu kenarı süslemeleri içerisinde en çok kullanılan el işlerinden birisi de etamin el işleridir. Etamin süslemeler havlu kenarlarında çok şık durmakta. Farklı desenlerin yanı sıra bu şekilde kullanacağınız küçük aksesuarlar ile havlunuzu süsleyebilirsiniz.

havlu-kenarı-susleme5-375x500

Havlu kenarı süslemeleri içerisinde yer alan olmazsa olmaz el işlerinden birisi de tabii ki iğne oyalarıdır. Farklı renk ve desenlerde yapılan iğne oyaları ince el işçiliği ile göz doldurmakta. Çeyiziniz içerisinde mutlaka iğne oyası modeli ile yapılmış havlu kenarı süslemelerine yer vermelisiniz.

havlu-kenarı-susleme-375x500

Havlu kenarı süslemeleri içerisinde benim en çok beğendiğim süsleme tığ işi ile yapılan bu örgüler. Örgü ipleri ile yapılan küçük motifleri havlu kenarlarına eklenince çok şık duruyor. Burada etamin işi ile örgü motif birleştirilerek güzel bir uyum yakalanmış.

Havlu kenarı süslemeleri olarak bunlar dışında hepimizin kesinlikle yaptığı dantel süslemelerde kullanılabilir. Bunları yapamaya vaktim yok diyorsanız eğer o zaman da hazır dantel süslemeler ve güpürler alarak havlu kenarlarını süsleyebilirsiniz.

kaynak: https://ru.pinterest.com/

BEBE YAKALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*