Keçeden Ev Yapılışı

Keçeden ev yapılışıyla ilgili hazırladığımız bu güzel yazımızda birçok örnek de yer alıyor. Anlatımlı video da eklediğimiz yazımızdan yararlanarak sizde evde keçeden ev yapmayı öğreneceksiniz. Keçe süs ev yapmak veya keçeden magnet ev yapmak gibi delice fikirlerden yararlanabilir ve sizde öğrenip hemen kolları sıvayarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Keçeden harika bir ev yapabilirsiniz. Keçeden birçok figür veya maket yapılabilmektedir. Bunu sitemizde yer alan keçe kategorisine eklediğimiz keçe çalışmalarından kolaylıkla görebilirsiniz. Evde kolay keçeden ev yapılışı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak sizde keçeden maket ev yapabilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı evinizin bir köşesine süs objesi olarak kullanabilir ve evinize dekoratif hava katabilirsiniz.

Genelde maket ev çalışmaları kartondan yapılıyor. Ancak bu yazımda sizlere keçeden maket ev figürü yapılışını anlatan güzel bir çalışma paylaştım. Eviniz için süs olarak kullanabilirsiniz veya bir sevdiğinize hediye de edebilirsiniz. Hiç olmadı çocuklarınıza oyuncak olarak da düşünebilirsiniz. Tercih size kalmış…

Pratik Malzemeler :

– farklı renklerde keçe kumaşlar.
– makas.
– iğne.
– iplik.

 
 

Modeldeki malzemeler ise ;

– evin çatısı için kahverengi ve beyaz renklerde keçe.
– sert kahverengi keçe kapı ve pencereler için.
– kahverengi ve pembe, ince kırmızı kar tanesi, kalp, yıldız ve şeker gibi detayları için keçe.
– beyaz ve kırmızı nakış ipi.

Şimdi yapılışı ;

Çatının üstü için iki eşit parçaya ihtiyacımız var.

İlk etapta evin önünü, arkasını ve altını birleştirmek gerekiyor. Eşit olarak kesilen parçaları çatıya dikmelisiniz. Çatının saçaklarını da resimde gördüğünüz şekilde eve dikilecektir.

Evin kapı, baca, pencere gibi detaylarını da yine isterseniz resimde görüldüğü gibi yapabilirsiniz. Seçenek size kalmış… Daha sonra kesip eve yerleştirebilirsiniz.

Yaptığınızda bize gönderebilirsiniz. Bu başlık altında da paylaşabilirsiniz.

il se sentait comme à la maison – It felt like home – es fühlte sich wie zu Hause

 

Tavşan Oyuncak Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. chaussettes lapin jouet, çoraptan tavşan oyuncak yapımı ve evde kolay oyuncak tavşan yapılışı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. samet diyor ki:

    keçeden ev yapmak güzelya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir