Portakaldan Mum Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Portakaldan Mum Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kim demiş portakal kabuğundan mum yapılmaz diye… evet bu yazımda sizlere tükettiğimiz en güzel meyveler arasında yer alan portakal meyvesinin kabuğundan güzel bir mumluk yapılışını anlatan resimli anlatım paylaştım. Altta göreceğiniz resimlerde portakaldan mum nasıl yapılır? detaylı bir şekilde gösterilmiş. Bu sayede sizde meyve tüketimi sonrası atmak üzere olduğunuz portakal kabuklarını değerlendirebilir ve onlardan muhteşem görselliği olan mumluklar yapabilirsiniz.

Evde portakal kabuklarından mumluk yapmak için paylaştığım resimli anlatımdaki tüm adımları uygulayarak sizde evinizde kolaylıkla harika portakal mumluklar yapabilirsiniz. Resimli anlatımda gördüğünüz gibi portakalı ikiye bölün ve yarısının içini kaşık ile oyarak kabuğa zarar vermeden içini çıkarıp öncelikle yiyin. Daha sonra boşta kalan kabuğu temizleyip, üzerine eritilmiş mum malzemesini akıtabilirsiniz.

Ancak bundan önce mum ipinin içine sabitleştirilmesi geliyor. Ben o kısım için size kürdan önerebilirim. İpi kürdana bağlayıp, bir terazi gibi aşağıya doğru dik gitmesini sağlayabilirsiniz. Yada parmağınızla tutarken bir başkası da eritilmiş mum sıvısını kabuğun içine dökebilir. Ancak bu bekleme süreci ve donma süreci uzun olacağı için kürdan veya bir çubuk ile sabitleme fikri daha mantıklı olmaktadır. Portakal kabuklarından mumluk yapımı ile ilgili resim ise şöyle ;

portakaldan-mum-nasil-yapilir

portakaldan-mum-nasil-yapilir2

portakaldan-mum-nasil-yapilir3

 
 

portakaldan-mum-nasil-yapilir4

portakaldan-mum-nasil-yapilir5

portakaldan-mum-nasil-yapilir6

portakaldan-mum-nasil-yapilir7

portakaldan-mum-nasil-yapilir8

portakaldan-mum-nasil-yapilir9

Yaptığınız portakal kabuğundan mumluk çalışmasını televizyon ünitenin hemen önüne 2 adet koyduğunuzu hayal edin. İnanın çok güzel bir görünüm sağlayacaksınız. Hem evinize gelenler şaşıracak. Hem de böylesine eğlenceli bir çalışma yaptığınız için kendinizle övüneceksiniz. Kolay gelsin.

fabriquer des bougies de l’orange – machen Kerzen von Orange – make candles from orange

 

Tığ İşi Çilek Örgü Yapılışı Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı tığı işi çilek modeli, tığ işi çilek modeli yapmak ve tığ işi çilek örgü nasıl yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. lale diyor ki:

    çok iyiymiş bunu hiç bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir