Yuvarlak Çok Fonksiyonlu Sunta MDF Sehpa Yapımı

Yuvarlak Çok Fonksiyonlu Sunta MDF Sehpa Yapımı

Bu yazımız daha çok erkeklerin ilgisini çekebilir. Evde yuvarlak çok fonksiyonlu sunta MDF sehpa yapımını sizlere paylaşacağız. Resimli anlatımı sayesinde kolaylıkla kendiniz yapabileceksiniz.

Öncelikle sehpa yapımında birkaç önemli bilgiyi sizlere vermek istiyoruz. Bunlara püf nokta da diyebiliriz aslında… Yapacağınız sehpanın ayakları ve yuvarlak bölümlerinin genişliklerinin aynı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

İç içe geçirilen sehpa ayakları birleştikten sonra sehpa ile uyumlu bir genişlikte olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sehpa bacaklarının iç içe geçmesini sağlamak için ise her iki ayağın tam ortasına bir kesik oluşturabilirsiniz.

Yuvarlak rafı sehpanın üstünü ve altını oluşturan her iki yuvarlak eşit genişlikte oluşturmalısınız. Çok fazla malzemesi olmayanlar ise bu yuvarlağı sağlamak için mutfaklarda bulunan tepsi veya sini yardımı ile çizebilirler. Çizdikten sonra bir testere yardımı ile kesebilirler.

Resimlerde görünen şık sehpanın aynısını yapmanız için mutlaka birçok önemli marangoz aletinin de elinizin altında olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Paylaştığımız bu yazımızda ki ahşap sunta veya mdf kullanımı yapacak kişiye ait… Usta olanlar için bu paylaşım da belirtilen sehpa modeli tamamen ilham almaları içindir. Bu sehpa yapımında öncelikle bize 3 adet sehpa tekerleği de lazım olacak… Yada bu seçeneği siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Resimler ise şöyle :

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi2

Bu resimde ki gibi alt ve üst kısımları eşit olacak şekilde kesmeye dikkat etmelisiniz.

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi3

 
 

Tam ortadan iki sehpa ayağına da kesik atılmış ve iç içe geçirilmiş.

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi4

Marangoz tutkalı veya çiviler ile sağlamlık sağlanmalı…

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi5

Yapıştırma işleminden hemen sonra çivi ile sabitleyin.

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi6

Çivi başları kapatıldıktan sonra sprey boya ile boyayabilirsiniz veya vernik ile daha sağlam olacaktır. Aynı zamanda da parlak olacaktır.

yuvarlak-cok-fonksiyonlu-sunta-mdf-sehpa-yapimi7

source : http://www.bhg.com/

MDF chipboard table – MDF table aggloméré – MDF Spanplatten Tisch

 

Bayan Giyiminde En Güzel 33 Kombin Önerisi başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2015 kombinleri, bayan giyimi modası kombinler ve bayan kıyafetinde uyumlu giyim hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir