İĞNE OYASI İLE TESPİH BAŞLIĞI SÜSLEME YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

igne-oyasi-tesbih-basligi4
İgne-Oyasi-ile-Tespih-Basligi-Susleme

Tespih başlığı için iğne oyası süslemesi yapımı

Bugün sizlere farklı bir el işi göstermek istedim. Aslında sizlere göstereceğim el işi bir iğne oyası modeli olacak. Ama bu iğne oyası modeli tespih başlığında süsleme olarak kullanılmış. Bu süsleme için iğne oyası modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim videoyu takip edebilirsiniz.

igne-oyasi-tesbih-basligi1

İğne oyası ile yapılmış olan yazma kenarı oya modellerini ve havlu kenarı modellerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise sizlere iğne oyası ile yapılmış olan bir tespih süslemesi göstereceğim.

İğne oyası tespih süsleme modeli için burada çok şık bir çiçek yapılmış. Bu çiçeğin şekli yıldız şeklinde olmuş ve kat katlı bir model yapılmış. Çiçeğin alt kısmı için uzun bir dal ve bu dal üzerine de yapraklar yapılmış. Bu şekilde model çok şık olmuş.

igne-oyasi-tesbih-basligi2

Aslında bu iğne oyası modeli farklı alanlarda süsleme olarak kullanılabilecek bir model. Bu çiçekli model ile dilerseniz bir kolye de tasarlayabilirsiniz veya bu modeli fular süslemelerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında dilediğiniz alanlarda süsleme olarak kullanabilirsiniz.

igne-oyasi-tesbih-basligi3

Çeyizler içerisine koyacağınız tespihler için veya hediyelik olarak hazırlayacağınız tespihler için bu iğne oyası modeli rahatlıkla kullanılabilir. Modelin detaylı yapım aşaması video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tabi iğne oyasını yeni öğrenenler ilk başta biraz zorlanabilir ama video dikkatli bir şekilde takip edilerek kısa sürede modelin yapımı öğrenilebilir.

İğne oyası tespih süsleme modeli için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*