İĞNEDEN TIĞA ANANAS OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

ananas-oyasi-yapimi8
Ananas-Oya-Modeli-Yapimi

Tığ işi ananas oyası yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir iğe oyasından tığ oyasına çevrilmiş oya modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatık olarak vereceğim ananas oya modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Yazma kenarları için yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine Derya Hanım’ın güzel anlatımı ile çok şık bir tığ oyası modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapan ve yazma kenarına kolay ama şık bir model arayanlar bu oya modeline mutlaka göz atmalılar.

ananas-oyasi-yapimi2

Tığ işi oya modeli yapımı için burada taban kısmın ve yaprakların yapımı için yeşil oya ipi kullanılmış. Bunun dışında yaprakların üzerindeki ananas modelleri için ise pembe ve mor oya ipleri kullanılmış. Siz yazma içerisindeki renklere uygun olarak farklı renklerde oya ipleri seçebilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra bu tığ batısı üzerine yapraklar ve aralardaki pimirikler yapılmış. Burada video içerisindeki anlatım içerisinde ananas modellerinin yapılacağı yuvaların anlatımı detaylı bir şekilde açıklanmış. Ananas modellerinin yapılacağı örümcekler için ise kalın 5 numara tığ kullanılmış.

Çeyizlik oya modeli yapımı için taban kısmı tamamlandıktan sonra ise oya üzerindeki ananas modellerinin yapımına geçilmiş. Buranın yapımı da yine detaylı bir şekilde video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederek bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ananas oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*