İNCİ ÇİÇEKLİ ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İnci-Cicekli-Sal-Modeli-Yapimi

Tığ işi inci çiçekli şal modeli yapımı

Tığ işi yeni şal modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere yine çok beğendiğim bir tığ işi şal modeli yapımı göstereceğim. Çeyizler için şal modeli arayanlar aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim şal modeline mutlaka göz atmalar.

İnci çiçekli şal modeli yapımı için burada Angora simsiz krem rengi bir ip kullanılmış. Şal içerisinde inciler olduğu için bu şekilde sade bir ip tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Bunun dışında ip üzerine ise patik süslemelerinde kullanılan küçük incilerden kullanılmış. Tabi isterseniz daha büyük bir inci de tercih edebilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı için öncelikle bu inciler ip üzerine geçirilmiş. Daha sonra ise şalın yapımına başlanmış. Şal üçgen şeklinde yapılmış. Öncelikle şalı uç kısmına kenar kısımlarında olan bant şeklindeki kısım yapılarak başlanıyor. Her sırada bu bant kısmı da yapılarak ilerleniyor. En sonunda şal istenilen büyüklüğe gelince kenarlar için ayrı bir süsleme yapılmış.

Bir tane çiçek  yapılarak başlanan şal modelinde her sırada çiçek sayısı arttırılarak ilerlemiş. Burada dikkat edilecek detay bir üst sıraya geçerken nasıl geçileceğini ve çiçeklerin nerelere yapılacağını öğrenmektir. Bu detaya dikkat ederseniz burada olduğu gibi şık bir şal modeli yapabilirsiniz. Şalın kenar uzunluğu bir metre olana kadar işledikten sonra omzunuza şalı alarak istediğiniz büyüklüğe karar verebilirsiniz.

İnci çiçekli şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*