İSTİRİDYE MOTİFLİ İNCİLİ GELİN ŞALI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

istiridye-motifli-incili-sal10-737x415
İstiridye-Motifli-İncili-Gelin-Sali-Yapimi

Çeyizler için istiridye motifli şık ve gösterişli gelin şalı yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz gelinliğiniz üzerinde göz kamaştıracak harika bir istiridye motifli incili gelin şalı yapımı göstermek istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için son zamanlarda oldukça fazla örgü işi, oya modeli, dantel modeli ve lif modelleri gösterdim. Bugün yine çok şık ve görünce çok beğendiğim bir şal modelinin yapımını göstermek istiyorum. Göstereceğim tığ işi şal modeli çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bir model.

istiridye-motifli-incili-sal1

İstiridye motifli gelin şalı yapımı için burada Alize Angora Gold ipi kullanılmış. Bu ipten 4 yumak kullanılmış. Burada şal yapımı için ayrıca incilere ihtiyacınız olacak. Şal üzerine eklenen inciler şala ayrı bir hava katıyor. Tabi isterseniz siz incileri kullanmayıp günlük kullanıma uygun bir şalda yapabilirsiniz.

Gelin şalı yapımı için bütün detaylar aşağıdaki videolu anlatımda verilmiş. Burada yapılan şal için öncelikle istiridye motifi hazırlanmış. Bu istiridye motiflerinin her biri ayrı ayrı yapılmış ve daha sonra eklenmiş. Yani 105 tane istiridye motifi yapılıp hazırlanmış. Daha sonra hazırlanan bu motifler dikilerek birbirleri ile birleştirilip şal haline getirilmiş.

İstiridye motifli bu şalı yapmak için öncelikle motiflerin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edip motiflerin yapımını öğrenin. Daha sonra ise motiflerin birleştirilmesini öğrenerek şal modelini tamamlayın.

İstiridye motifli incili gelin şalı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*