Kağıttan Küp Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

 

 

0

 

Kağıttan Küp Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kağıt kullanarak çok kolay bir şekilde kare küp yapabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra hemen deneyin ve kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Altta yer alan adımları takip ederek sizde daha değişik renklerde karton küpler yapabilirsiniz. Karton küp yapıp da ne yapacağım demeyin.

Süs amaçlı kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla okul öncesi olarak bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Kartondan küp yapıp sarkaç süs şeklinde çocuk odasında da değerlendirebilirsiniz. Altta adım adım önce renkli mukavva üzerinde küp oluşturmak için çizim yapılıyor.

Daha sonra makas ile kesilen yerlerden birleştirilip, kolayca küp ortaya çıkartılıyor. Biraz origami yani kağıt katlama sanatını andıran bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Kolay gelsin.

kagittan-kup-nasil-yapilir

kagittan-kup-nasil-yapilir2

kagittan-kup-nasil-yapilir3

kagittan-kup-nasil-yapilir4

 

 

kagittan-kup-nasil-yapilir5

kagittan-kup-nasil-yapilir6

kagittan-kup-nasil-yapilir7

kagittan-kup-nasil-yapilir8

kagittan-kup-nasil-yapilir9

kagittan-kup-nasil-yapilir10

 

Daha önce paylaştığımız Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapılışı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir