Kağıttan Yapay Çiçek Yapmak


kagittan-yapay-cicek-yapmak-737x415

Evde kağıttan yapay çiçek yapımı ile ilgili paylaşacağım bu güzel çalışmayı yaparak sizde evinizde sahte çiçek çalışması yapabilirsiniz. Yapay çiçek yapıp, süs olarak vazolarınıza koyabilirsiniz. Dışarıda satılan yapay çiçekleri satın almak yerine kendi evinizde sağlıklı ve ferah bir şekilde sizde bu güzel çalışmaları yapabilirsiniz. Kağıttan çiçek yapılışı ile ilgili daha önce sizlere birçok çalışma paylaşmıştım. Eva kağıdından çiçek yapımı gibi birçok güzel çalışmayı sitemizde yer alan eva kağıdı bölümünden bulabilirsiniz.

Kağıt karton kategorisinde de kağıttan gül yapımı gibi birçok pratik ve kolay çalışmaya ulaşabilirsiniz. Bu paylaştığım çalışmanın sonunda da karşınıza benzer yazılar çıkacak. Evinizde boş vazolarınız mutlaka vardır. O boş vazolara yapay çiçek yapabilir ve evinizi dekoratif anlamda güzelleştirebilirsiniz.

Malzemeler ;

  • el işi kağıdı veya eva kağıdı.
  • makas.
  • yapıştırıcı.

Vazo veya saksıya bu güzel çalışmayı yapabilir ve gerçek bir çiçek görüntüsü elde edebilirsiniz. Evinize gelen misafirleriniz veya komşularınız bu çalışmayı gördüklerinde nereden aldığınızı kesinlikle soracaklardır. Öncelikle el işi kağıdını yuvarlak şekilde dairesel biçimde kesmeniz gerekiyor. Daha sonra kıvrımlarından iç içe büzüştürmeniz gerekmekte… daha sonra iç içe geçirip, yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Yaptığınız çiçek şeklindeki kağıtları daha sonra bir çubuk veya pipet tarzı bir malzeme ile koyacağınız vazoya yerleştirebilirsiniz. Yapılan bu güzel çalışmayı farklılaştırmak veya değiştirmek sizin elinizde…

kagittan-yapay-cicek-yapmak

Yukarıda ki örnek çalışmada bir saksı ve içerisine iplik benzeri bir malzeme ile süslenmiş. Sizde bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapabilir ve evinizi güzelleştirecek yapay çiçeklere sahip olabilirsiniz. Kağıttan yapay çiçek süsler yapıp kolaylıkla da satabilirsiniz. Turistik yerlerde yaşıyorsanız yapacağınız kağıttan yapay çiçek çalışmalarını çok kolay bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Bu sayede evinize ek kazanç elde etmiş olursunuz. Kolay gelsin.

Kumaştan Kız Bebek Yapmak başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Kağıttan Yapay Çiçek Yapmak

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*