KALIN ÖRGÜ BATTANİYE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Battaniye-modeli2-737x415
Farklı-Battaniye-Modeli

Kalın battaniye yapımı

Bugün sizlere soğuk kış günlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz yumuşak ve bir o kadarda kalın olan güzel bir battaniye modeli göstermek istiyorum. Yapımı oldukça kolay olan bu battaniyeye mutlaka göz atmalısınız.

Sizlere bugün göstereceğim battaniye modeli kalın örgü ipi ile yapılmış bir battaniye. Bu battaniye modelini aldığım yabancı sitenin sahibi bayan daha çok kalın ipler ile örgüler örmeyi seviyor. Battaniye, kazak, hırka gibi örgü işleri yapıyor. İlerleyen zamanlarda yine bu siteden beğendiğim örgü işlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Battaniye-modeli2-333x500

Bugün göstereceğim battaniye modeli ile yine çok basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan bir model. Battaniyenin yapımı için size videolu anlatım sunacağım. Yabancı bir dilde anlatımı olsa da videoyu izlediğinde nasıl yapıldığını kolayca anlayabilirsiniz.

Battaniye yapımında en kalın örgü iplerinden kullanılmış. Bu ipe uygun olan yine kalın bir tığ kullanılmış. Battaniyenin ölçüleri sizin tercihinize kalmış aslında. Siz nasıl bir battaniye istiyorsanız o uzunlukta zincir çekerek battaniyenizi örmeye başlayabilirsiniz.

Bu battaniye modeli sürekli koltuğunuz üzerinde bulunacak oturduğunuz anda üzerinize almak isteyeceğiniz güzel bir battaniye. Çocuklarınızın odasına da bu battaniyelerden yapabilirsiniz.

Battaniye modeli yapılırken ilk sırada zincir çekildikten sonra sıra boyunca trabzanlar yapılmış. İkinci sırada ise trabzan yapılarak başlandıktan sonra modeli oluşturmak için bir alt sıradaki trabzanın arkasından geçirilmiş işlenmiş. Daha sonra ise yine alt sıradaki trabzanın etrafından tığ geçirilerek tekrar bir trabzan yapılmış. Bu şekilde anlatınca karşık ama videoyu izleyince modeli kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

 

kaynak: www.sewrella.com/crochet-mini-basketweave-blanket/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*