KALPLİ SARI LİF ÖRNEĞİ YAPILIŞI

 

 

0

 

Kalpli lif modeli yapılışıyla ilgili birçok çalışma görmüşsünüzdür. Bu güzel çalışmayı bize Meral hanım hazırlamış. Kendisine teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir anlatıma sahip çalışmayı sizlere kendimce tarif edeceğim.

Hemen altta aşama aşama tam 40 kare aktarılmış resimler de örnek olarak yer alıyor. Anlatımda takıldığınız bir yer veya hangi aşamada nasıl görüneceğini takip edebiliyorsunuz. İlk olarak kalp lif örneği yapılışı için toplamda 40 zincir çekerek lif örneğine başlayacaksınız.

Yuvarlak halka bölümü oluşturulur ve hemen yuvarlağın içine ise 22 tane Trabzan yapılır. 21. Trabzan üzerinde döndürülür. Tekrar 21 tane Trabzan yapılarak, 22 Trabzan biter ve sonrasında 3 zincir çekilir. Üç zincir çekilerek Trabzanlar her birinin bir başına kirpik yapılacak şekilde ilerlenir.

Bir üst sıraya geçildikten sonra üzerine çıktıkça da sayılar azalacaktır. Son olarak kalp şeklini elde edecek ve bu şekilde 2 parça yapmanız gerekecek. 2 parça öreceksiniz. Sarı ipi aldıktan sonra her iki parçaya da kulp kısmını 22 tane Trabzan örülür. Birbirine eklendikten sonra yanlarından fıstık yapılır ve çevrelenir. Yaklaşık 15 adet beyaz iple birlikte zincir çekilir ve kutucukların hemen arasına batılır.

 

 

Üst tarafta yine bir fıstık yapılır ve hemen arasında 3 zincir çekilecek. Devamında 1 fıstık daha yapılır ve 4 zincir çekilerek diğer fıstığa geçeceksiniz. İkinci sırada önemli olan hem zincirin ortası hem de fıstığın ortasına batmanız gerekiyor. Bu şekilde 6 sıra örerek önünüze saç örgüsü görünümü gelmelidir. Kenarları için ise zincirli çevrelenir ve kirpik yapılır. İsteğe bağlı olarak lif tamamlanır.

Elinizin ayarına veya sıklığına göre lif modelinde sayıları eksiltebilirsiniz. Yada arttırabilirsiniz. Üstte ve altta resimli anlatımlar bulunuyor. Tıklayarak inceleyebilir ve Meral hanımın hazırladığı ayrıntılı örneklerden yararlanabilirsiniz. Bu güzel lif modelini beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz. Güle güle kullanın.

 

 

Daha önce paylaştığımız ANLATIMLI BEBEK PATİĞİ TABANI YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir