KANAVİÇE SALON TAKIMI ÖRNEKLERİ

1x1.trans
Kanavice-Salon-Takımı

Kanaviçe salon takımları

Salonlarda süsleme olarak eskisi gibi danteller, kanaviçeler kullanılmasa da ben bu el işlerini çok seviyorum. Özellikle kanaviçeden yapılmış el işleri benim çok hoşuma gidiyor. Bugün sizler için kanaviçe salon takımı modelleri göstermek istiyorum.

Kanaviçe benim en çok hoşuma giden el işlerinden birisi. Öncelerde bu el işi oldukça fazla yapılırmış. Özellikle yatak odası takımlarının süslenmesinde sıklıkla kullanılırmış. Şimdi hazır işler kanaviçelerin yerini alsa da bence kanaviçenin yerini hiçbir zaman tutamaz.

kanavice-salon-takımı4

Kanaviçe el işleri şimdilerde yeniden moda oldu. Özellikle kanaviçelerden yapılan süslemeler ve takı tasarımları oldukça fazla ilgi görüyor.

Bugün ben sizler için beğendiğim kanaviçe salon takımı modellerini göstermek istiyorum. Kanaviçe salon takımlarında genelde runner, masa örtüsü, sehpa örtüleri ve televizyon örtüsü yer alıyor. Ama siz isterseniz daha fazla sayıda örtü yapabilirsiniz.

kanavice-salon-takımı2


Kanaviçe salon takımlarında kanaviçe işlemler daha çok kullanılan kumaşların kenar kısımlarına yapılıyor. Orta kısımları boş bırakılıyor. Bu sayede kısa sürede bir takım yapmanız kolaylaşıyor.

Kanaviçe salon takımı yaparken kullanılan kumaşta oldukça farklı. Burada işleme yapabilmeniz için kumaşın kanaviçe işlemeye uygun olması gerekir.

kanavice-salon-takımı3

Kanaviçe işini öğrenmek biraz zaman alır ve öğrenmesi zordur. Ama öğrendikten sonra çok eğlenceli bir el işidir ve severek yapabilirsiniz.

Kanaviçe işini öğrenmek için kurslara gidebilir veya etrafınızda bilen kişilerden bu el işini öğrenebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda kendi el beceriniz ile bu işi geliştirebilir ortaya harika tasarımlar çıkartabilirsiniz.

kanavice-salon-takımı1

kaynak: https://tr.pinterest.com/

TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELLERİ başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*