Kartondan Çam Ağacı Yapmak


kartondan-cam-agaci-yapmak2

Evde çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz harika bir kartondan çam ağacı yapma çalışmasının resimli anlatımını sizlere bu yazımda paylaştım. Yaparken eğlenerek yapabileceğiniz kartondan ağaç yapmak için resimli anlatımda tüm detaylar adım adım verilmiştir. Yapmanız gereken sadece karton, el işi kağıdı ve makas ile yapıştırıcıyı bir araşa getirip, resimli anlatımda gördüğünüz çalışmayı çocuklarınızla eğlenerek yapmak. Yapılışını resimli anlatımda adım adım gösterilmekte ve ilk etapta kartonu rulo şekline getirip yapıştırıcı ile sabitlemeniz gerekiyor. Ardından yuvarlak yeşil el işi kağıdını yaprak şeklinde kesip, rulonun üzerine balık pulu gibi yapıştırma işlemi yapmanız gerekiyor. Ardından işlemi tamamladığınızda kartondan çam ağacı çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Bu çalışmaya ek eğer ışıklı olmasını isterseniz içerisine bir kablo tertibatı ve ışık yerleştirebilir ve yerleştirdiğiniz pulların aralarına delik açarak ışığın süzülmesini sağlayabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaptıktan sonra evinizde süs timsali kullanabilirsiniz.


TV ünitesinin her iki yanına yaptığınızda çok güzel dekoratif bir süs sahibi olacaksınız. Bu çalışmayı çocuklarınızla yaptığınızda hem onların eğlenmesini hem de el işi becerilerinin de gelişmesine yardımcı olmuş olacaksınız. Şimdi mukavvadan çam ağacı yapmak için resimli anlatımla sizleri baş başa bırakıyorum.

kartondan-cam-agaci-yapmak

Bu çalışmayı yılbaşında yaparak çocuklarınızı da sevindirebilirsiniz. Gerçekten tamamlandıktan sonra gerçek çam ağacı görünümüne kavuşuyor. Bu tür kartondan süs yapmak için çalışmalar arıyorsanız sitemizdeki kağıt karton bölümüne göz atmanızı öneririm. Kolay gelsin.

source : http://shelookbook.com/diy-christmas-craft-tutorials.html/diy-christmas-craft-tutorials-2

Ahşaptan Tablo Yapmak başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*