Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak

 

 

1

 

Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak

Oyunlar bölümüne eklediğim bu güzel çalışmaya bayılacaksınız. Evde çocuklarınıza kartondan kızma birader oyunu yapmak isteyenler için harika bir resimli anlatım paylaştım. Aslında bu güzel çalışmayı mantar tıpalarından kızma birader oyunu yapmak olarak da adlandırabiliriz. Çünkü mantar tıpası kullanılarak kızma birader piyonları oluşturuluyor. Yine gazoz kapaklarından kızma birader oyunu için gerekli olan kulvarlar da yapılmış. Resimli anlatımda harika çalışma adım adım gösteriliyor.

Evde çocuklarınıza bu tür oyunlar yapmayı seviyorsanız ve kartondan oyun yapmak istiyorsanız bu çalışma tam size göre… öncelikle malzemelere bir göz atalım ;

  • karton mukavva.
  • gazoz kapakları.
  • mantar tıpaları.
  • boya, kalem.

 

 

Kızma birader kartondan yapımı için şablonu da paylaştığım bu yazımda ki taslağı kullanarak önce kartondan kızma birader oyununun alanını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra belirtilen yuvarlaklara gazoz açma kapaklarını sıralayabilir ve renklendirme işleminden sonra mantar tıpalarını da değişik renklere boyadıktan sonra çocuklarınızın önüne koyabilirsiniz. Bu güzle oyunu büyükler de oynayabilir. Özellikle yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez oyunu olan tombala oyununun kardeşi bir oyun diyebiliriz. Bu güzel oyun çalışmasını evde nasıl yapılır ve oyunlar kategorisinde paylaştım. Benzer oyun yapma çalışmalarını ilgili kategorilerde sıklıkla bulabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

En son resimde kartondan kızma birader oyunu yapmak için şablonu görüyorsunuz. Taslağın çıktısını alıp, kartondan kızma birader veya kağıttan kızma birader oyununu hazırlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yapıp, çocuklarınıza yeni bir oyun oluşturmuş olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://diy-enthusiasts.com/diy-gifts/homemade-games-kids-diy-board-game/

 

 

Daha önce paylaştığımız Fincandan Dökülen Çiçek Suyu Süsü Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir