KARTONDAN KUMAŞLA YUVARLAK KUTU YAPMAK

 

 

0

 

Kartondan lazımlık nasıl yapılır

Kartondan kumaşla yuvarlak kutu yapmak için paylaştığım bu güzel çalışmayı sizde değerlendirebilirsiniz. Anlatımlı karton kumaş yuvarlak kutu çalışmasını yapıp keyifle kullanabilirsiniz. Kolayca yapıp içine lazımlık olarak kullanıp her şeyi koyabilirsiniz.

Çocuk odasında oyuncak torbası veya kutusu olarak da kullanabilirsiniz. Anlatımlı karton kutu çalışması olarak beğeneceğinizi umduğum bu güzel çalışmadan keyifle yararlanabilirsiniz. Şablonu ve nasıl yapılacağı resimli anlatımda detaylıca verilmiş.

Kısa sürede yapabilir ve sizde bu güzel çalışmayı evinizde kullanabilirsiniz. Kartondan kumaş kutu yapımı çalışmasının benzerleri hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. Onları da mutlaka inceleyin. Anlatımlı çalışmayı sizde keyifle yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Mukavvadan kutu yapımı

Karton kullanarak evimizde işimize yarayacak kutu veya lazımlık türü çalışmalar yapabiliriz. Bunun için bize kalınca bir karton lazım. Yine üzerini kaplamak için ister desenli, ister tek renge sahip kumaş yeterli olacaktır. Dikiş işlemi için iğne iplik ve yapıştırma işlemi için sıcak silikon da iş görecektir.

kartondan-kumasla-yuvarlak-kutu-yapmak

kartondan-kumasla-yuvarlak-kutu-yapmak

Kartondan önce yuvarlak kapak kısmı için bölüm keseceğiz. Aynı şekilde düz uzunca karton kesin bu yuvarlağa silindir yapımında kullanacağız. Hemen sonrasında aynı işlemi büyük bir silindir yapmak için de kesip, yuvarlayacağız ve yapıştıracağız. İşlemin en zevkli tarafı ise üzerini kumaşla kaplamak. Bu işlemi zımbayla yapabilirsiniz. Yada dikiş işlemiyle de yapabilirsiniz. Yaparken keyif alacağınız güzel bir çalışmadır diyebilirim. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

 

Daha önce paylaştığımız KARTONDAN MAKYAJ KUTUSU YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir