Kartondan Kuş Evi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

 

 

0

 

Sizlere doğadaki dostlarımız kuşlar için nasıl küçük sevimli evler yapabileceğimizi paylaşacağız. Bu yazımızda kolay bulabileceğiniz malzemeler ile kuşlara şirin evler yapabileceksiniz. Kartondan kuş evi yapmak isteyen minikler için paylaştığım bu güzel çalışmada resimli anlatım ve yapılacak çalışmanın taslağı şablon olarak verilmiş.

Yapmanız gereken şablonu çıkarttıktan sonra parçaları karton için veya mukavva için kesmek ve daha sonrasında yapıştırıcı ile birleştirmek olacaktır. Daha sonrasında çocuklarınızla veya siz sprey boya yada değişik boya ile kuş evinizi boyayabilirsiniz. Kartondan kuş yuvası yaparak evinizde hem süs olarak kullanabilirsiniz. Hem de bahçenizde güzel bir dekor malzemesi de yapmış olursunuz.

Yapımı oldukça kolay olan bu güzel projeyi çocuklarınızla eğlenerek yapabilirsiniz. Şablonu bilgisayarınızdan çıktı aldıktan sonra kartonun üzerine koyup kopyasını çıkarabilir ve makas ile kestikten sonra yapıştırma yani birleştirme işlemine geçebilirsiniz. Kartondan kuş yuvası yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Karton veya mukavva.
  • Makas.
  • Yapıştırıcı.
  • Boya.

Malzemeleri temin etmek kolay, hemen arkasından paylaştığım şablondan kopyasını çıktı alıp, çalışmalara başlayabilirsiniz. Size önerim bu çalışmayı çocuklarınızla birlikte yapın. Bu sayede hem onlarla iyi bir vakit geçirmiş olursunuz.

Hem de eğlenerek onlara kuşları yani hayvanları sevmeyi aşılayabilirsiniz. Şimdi sizleri mukavvadan kuş evi yapmak için resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

 

 

kartondan-kuslara-ev-yapimi

kartondan-kuslara-ev-yapimi2

kartondan-kuslara-ev-yapimi3

kartondan-kuslara-ev-yapimi4

carton maison d’oiseau – Karton Vogelhaus – cardboard bird house – cardboard avis domus – cartone uccello casa – cartón casa del pájaro

Yapmanız gereken çok basit. Kartondan kuş evi yapmak için yukarıdaki örnek şablonu kullanın ve ister doğadaki kuşlara isterseniz evinizdeki evcil kuşlar için bu güzel çalışmayı yapın. İnanın çok eğleneceksiniz. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız Gazeteden Şapka Nasıl Yapılır? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir