KAT KAT FIRFIR NASIL YAPILIR?

kat
Kat-Kat-Firfir-Yapimi

Farklı örgü işlerinde kullanılabilecek şiş örgüsü kat kat fırfır modeli yapımı

Şiş örgüsü yaparken farklı süslemeler kullanılmakta. Özellikle fırfır modelleri değişik örgü işlerinde süsleme olarak kullanılabilmekte. Bugün sizlere detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kat kat fırfır modeli yapımını göstermek istiyorum.

kat-kat-firfir-yapimi1

Fırfırlar etek uçlarında, kazak veya hırka kollarında, hırka uçlarında kazakların yakalarında en çok kullanılan örgü süslemelerindendir. Bende bugün sizlere fırfır modelinin detaylı yapım aşamasını göstermek istedim. Benim sizlere göstermek istedim fırfır modeli kat kat şeklinde yapılmış olan bir model.

Kat kat fırfır modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir model. Burada düz örgü kullanılıyor. Burada dikkat edilecek detay ise fırfır görünümünün oluşması için verilen sayılardır. Fırfırlar yapılırken sanki birer dilim oluşturuluyor. Burayı videodaki anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

kat-kat-firfir-yapimi2

Burada fırfır iki kat şeklinde yapılmış. Tabi fırfır kat katlı olduğu için burada da videodaki anlatımı takip etmeniz gerekir. Videodaki anlatımda sayılar detaylı bir şekilde verilmiş. Bu sayede sorun yaşama bu kat kat fırfır modeli rahatlıkla yapılabilir.

kat-kat-firfir-yapimi3

Bugün göstereceğim kat katlı fırfır modeli ile yapılmış olan bir çocuk eteğinin yapım aşamasını da sizlere ilerleyen günlerde göstereceğim. Bu videoyu da takip ederek bu etek modelinin yapımını öğrenebilirsiniz. Ben fırfır modelinin yapımını ayrıca göstermek istedim ki belki başka örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Kat kat fırfır modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*