KAT KAT FIRFIRLI BEBEK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

kat-kafirfirli-bebek-etegi4
Kat-Kat-Firfirli-Bebek-Etegi

Bebekler için yapılabilecek fırfırlı etek modeli

Daha önce sizlere kat kat fırfırın nasıl yapıldığını gösteren bir video sunmuştum. Bugün ise sizlere bu kat kat fırfır ile yapılmış olan çok şık bir bebek eteği modeli göstermek istedim. Bu eteğin yapımını detaylı anlatım olarak aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

kat-kafirfirli-bebek-etegi1

Kız çocukları için yapılabilecek farklı etek modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün ise yine sizlere çok şık ve gösterişli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir etek modeli göstermek istedim. Etek ucu kat katlı fırfırlar ile yapılan bu etek modeli çok şık olmuş ve kız bebekler üzerinde harika duracaktır.

kat-kafirfirli-bebek-etegi2

Şiş örgüsü etek modeli yapımında uç kısımlarda kat katlı fırfırlar yapılmış. Daha sonra beden kısmında arada ince çizgiler şeklinde modelin oluşturulduğu bir düz örgü kullanılmış. En sonunda ise bel kısmı için lastik kısmı oluşturulmuş ve bu şekilde etek modeli tamamlanmış. Eteğin yapımına kat katlı fırfırların yapımı ile başlanmış.

kat-kafirfirli-bebek-etegi3PNG

Burada etek modelinin yapımında bebe yününden biraz daha kalın olan bir örgü ipi kullanılmış. Kullanılan ipin kalınlığına uygun olarak da 4 numara şiş tercih edilmiş. Burada yapılan etek modeli 1 yaş için oldukça uygun. Siz videoda verilen anlatımı takip ederek daha büyük etek modelleri yapabilirsiniz.

Eteğin yapımı ile ilgili detaylar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu eteği yapabilirsiniz.

Kat kat fırfırlı bebek eteği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*