KEÇE OYUNCAK GEYİK YAPMAK


Keçeyle oyuncak geyik yapımı

Keçe malzemesinin kolay şekillendirilebilir olması ve her türlü şeklin verilmesi nedeniyle oyuncak, süs veya daha birçok güzel şeyin yapılabildiğini daha önce de görmüştük. Keçeden geyik oyuncak yapımıyla ilgili paylaştığım bu güzel çalışmanın resimli anlatımını dahi takip etseniz nasıl yapacağınızı kısa sürede anlayabilirsiniz.

İlk olarak kahverengi keçe malzemesi, beyaz keçe, yapıştırıcı, içini doldurmak için elyaf veya yün gerekiyor. Birde iğne iplik olduğunda oyuncak geyiği keçeden kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk olarak geyik şablonunu ortaya çıkarmanız gerekiyor. Sizde benim gibi şeffaf bir kağıdı alttaki resmin üstüne tutarak ince uçlu kalemle şablonu kağıda geçirebilirsiniz.

Yada dilerseniz çıktı alıp, yazıcıdan çıktı aldığınız kağıdı şablon olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra küçük parçaları kesip, keçe üstünde de şeklini çizip kesme işlemi kalır. Sonrasında da birleşim ve dikiş işlemiyle birlikte keçe geyik çalışmasını kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Keçe geyik anahtarlık

Keçeden güzel anahtarlıklar yapılabilir. Tek yapmanız gereken ne yapacağınıza karar vermek ve onunla ilgili şablon yada şema bulmak. Altta da güzel bir paylaşım yer alıyor. Keçeden dişi geyik veya ceylan da diyebiliriz güzel bir çalışmanın resimli anlatımı adım adım aktarılmış.

kece-oyuncak-geyik-yapmak
kece-oyuncak-geyik-yapmak

Adımları takip ederek keçe anahtarlık veya süs çalışmasını hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz içini dolgu yapmayın tek yüzünü kullanın ve çocuk odasında dolaba sticker yani süs olarak da yapıştırmak için kullanabilirsiniz. Yaparken benim ilk aklıma öyle geldi. Ancak çalışma oyuncak olduğu için aynı yüzden 2 tane olması gerekiyor ve daha sonra içini pamuk veya elyaf yada yünle dolgu yapıp, dikmeniz yeterli oluyor. Seveceğiniz bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*