Keçe Toplarından Rengarenk Çiçek Yapımı


kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi4

Keçe malzemesi ile hemen hemen her türlü süs veya ev eşyası yapabilmek mümkün. TV programlarında dahi artık keçeden yapılanlar şeklinde güzel işlenmiş konulara rastlamak da mümkün. Keçeyle süs araçları, evinizde işinize yarayacak lazımlık veya kaseler yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda da keçe toplarıyla süs çalışmasına değindik.

Keçeden top yapıp çiçek yapmak için malzemeler şöyle ;

  • Keçe.
  • Yapıştırıcı.
  • Su.

Keçe malzemesini yapışkan bir sıvıyla sıvazladıktan sonra ıslayarak elinizin içinde yuvarlamanız gerekiyor. Keçe toplarına dönüştürdükten sonra kurumaya bırakacaksınız. Daha sonra kuruyan keçe toplarını süs amaçlı kurumuş ağaç dalları kullanarak süs haline getirebilirsiniz.

Keçe kullanarak top yapın, bu topları rengarenk çiçeklere dönüştürün. Gerçekten eğlenceli ve keyifli bir çalışma. Resimlere bakarak aynısından yapabilirsiniz.

Keçeden renkli çiçek topları yapıp süs amaçlı da kullanabilirsiniz. Sarkaç topaç şeklinde de evinizi güzelleştirmede kullanabilirsiniz. Sarkaç keçe renkli toplar yaparak satabilir ve para da kazanabilirsiniz.

Keçeden top yapmak için altta yer alan tarifi uygulayabilir ve kısa sürede aynısını yapabilirsiniz. İnanın eğlenceli bir çalışma olup, yaparken keyif alacaksınız. Buyurun çalışmaya ;

kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi2

Yaparken keyif alacağınız bir çalışma ve renkli keçe toplarından süs çiçekleri yapabilirsiniz. Kuru ağaç dalları veya tel de kullanarak çeşitli süs çiçekler veya yapay ağaçlar yapabilirsiniz. Böylece evinizi güzelleştirecek harika keçe toplarından çiçeklere sahip olmuş olacaksınız.


kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi3

Malzemeleri isterseniz kendinize göre değiştirebilir ve çalışmayı genişletebilirsiniz. Keçe toplarından duvar süsü yapabilirsiniz. Keçe toplarıyla süslü ağaç çiçek veya duvara tablo dahi yapabileceğinizi örnek resimlerde görebilirsiniz.

kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi4

Keçe toplarında renk sınırı yok. İstediğiniz ve beğendiğiniz renkleri kullanın.

kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi5

Harika süs çiçekler yaparak isterseniz satın ve para kazanın.

kece-toplarindan-renkli-cicek-yapimi

Evinize gelenleri şaşırtın ve isterseniz onlara da yaparak onları sevindirin. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı daha değişik fikirlerde de kullanabilirsiniz. Umarım beğenmişsinizdir. Ben çok beğendim ve ilk amacım keçe toplarından sarkaç süs yapmak. Kolay gelsin kızlar.

Yuvarlak Banyo Ovunma Bezleri başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*