Çanta Şeklinde Kitap Kaplık Yapmak

Okumayı seviyorsanız bu güzel çalışmayı yaparak sevdiğiniz kitaplara çanta şeklinde kaplık yapabilirsiniz. Çanta şeklinde kitap kaplıkları yaparak gittiğiniz yerlere okuduğunuz serüven dolu kitaplarınızı da götürebilirsiniz. Çanta şeklinde olduğu için kimse onun bir kitap olduğunu veya çanta şeklinde kitap kaplığı olduğunu anlamayacaktır. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı keçeden, kumaştan veya kartondan yapabilirsiniz. Çanta sapları için eskiyen bir çantanızın sapını kullanabilirsiniz. Yada kendiniz de sap yapabilirsiniz. Daha önce gazete kağıdından kitap kaplığı çalışması paylaştığımı hatırlıyorum. Yine bu yazımın sonunda karşınıza benzer yazılar bölümünde kitap kaplık çalışmaları çıkacaktır. Onları da inceleyebilirsiniz. Çanta şeklinde kitap kaplığı yapmak için malzemeler ise ;

  • mukavva veya keçe.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • çanta sapı.
 
 

Kitap kaplığını çanta şeklinde yaparak gittiğiniz yerlere çanta gibi taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz kitaplara saplı çanta biçiminde kaplıklar yaparak eğlenceli görünümlere de ulaşmış olursunuz. Şimdi sizleri çalışmanın resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

canta-seklinde-kitap-kaplik-yapmak

Çanta şeklinde kitap kaplığı yaparak okumayı sevdiğiniz kitaplarınızı daha şık şekillere sokabilirsiniz. Götürdüğünüz yerlerde görenleri de şaşırtabilirsiniz. Benzer çalışmaları sitemizde kağıt karton veya kendin yap bölümlerinde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://96195.com/pic-850.html

 

Plastik Borulardan Kapı Süsü Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde kolay kapı süsü yapmak, plastik borudan kapı süsü ve plastik borudan kapıya süs hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir