Evde Düğmelerden Süs Çiçek Yapımı – Resimli Anlatım

Evde Düğmelerden Süs Çiçek Yapımı – Resimli Anlatım

Evinizde farklı renkte ve boyutta düğmeler varsa, onları kullanarak çok güzel dekoratif bir süs çiçek yapabilirsiniz. Evde düğmelerden süs çiçek yapımı ile ilgili paylaştığım resimli anlatımda bir kola tenekesi ve düğmeleri keçe üzerine dikerek harika bir yapay çiçek çalışması yapılmış. Öncelikle bu güzel çalışma için malzemeler ;

  • boş teneke. (kola kutusu vs.)
  • iğne iplik.
  • keçe veya renkli el işi kağıdı.
  • tahta çubuk veya kamış.
  • kumaş parçası. (kurdele için)

Resimli anlatımda gözüken çalışmayı yapabilmek için öncelikle keçeden veya benzeri malzemeden farklı çiçek figürleri çizip kesmeniz gerekiyor. Daha sonra renkli düğmeleri katman katman büyükten küçüğe doğru iç içe dikmeniz gerekiyor. Diktiğiniz keçe ve düğme çalışmasının hemen arkasına kamış veya tahta çubuklarla sabitlemeniz gerekiyor. Ardından kola kutusu veya boş konserve kutusu yada boya kutusu kullanarak vazo eksikliğinizi giderebilirsiniz. Sonuç ise aşağıdaki resimde görünen çalışmanın aynısı… kolay gelsin.

 
 

evde-dugmelerden-sus-cicek-yapimi

Renkli birbirinden farklı düğmelerden böylesine güzel bir çiçek çalışması yaparak, sizde evinize farklı bir dekoratif süs çalışması yapmış olursunuz. İlk başta tüm bu malzemeler nasıl bu güzel çiçeğe dönüşecek diye düşünebilirsiniz. Ancak çalışma sonucunda resimdeki gibi karşınızda harika ve sevimli bir yapay çiçek sahibi olduğunuzu gördüğünüzde son derece mutlu olacaksınız.

Button Blumen – button flower – bouton fleur

 

Evde Kumaştan Resim Çerçevesi Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. fabric frame, kartondan resim çerçevesi ve kumaştan resim çerçevesi hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir