Evde Keçeden Ekmek Dilimi Yapmak

KEÇEDEN KOLAY ANAHTARLIK YAPILIŞI

Keçeden yapılan süs çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş olduk. Bu yazımda sizlere evde keçeden ekmek dilimi yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yaparak süs şeklinde kullanabilirsiniz. Keçeden yapılan minyatür projeleri sürekli olarak sizlere paylaşıyorum.

Gerçekten harika çalışmalar olduğunu söyleyebilirim. Sitemizdeki keçe kategorisinde sürekli güzel keçeden yapılan çalışmaları bulabilirsiniz. Bu yazımda da yine minyatür keçe çalışması olarak evde keçeden ekmek dilimi yapmak isteyenler için anlatımlı bir çalışma paylaştım.

Adımları takip ederek sizde minyatür süs ekmek dilimi yapabilirsiniz. Evde keçeden minyatür ekmek dilimi yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • keçe.
  • iğne iplik.
  • makas.
  • siyah kalem.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak ekmek diliminin kalıbını çizip, keçeden çıkartmanız gerekiyor. Ardından iki farklı renkteki keçe malzemesini üst üste dikerek çalışmaya devam edebilirsiniz. Renklerini kendinize göre de seçebilirsiniz.

 
 

Dikme işlemini ise yine belirgin renkteki iple yapabilirsiniz. Evde keçeden ekmek dilimi süsü yaparak ister anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz buzdolabına magnet olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Evde keçeden ekmek dilimi magnet yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

evde-keceden-ekmek-dilimi-yapmak

Keçeden ekmek dilimi anahtarlık yapmak isteyenler de bu güzel çalışmadan yararlanabilirler. Çalışmayı tamamladıktan sonra ister magnet isterseniz de anahtarlık olarak kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Evde keçeden ekmek dilimi süsü yaparak hem eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Hem de kendinize yeni bir hobi edinmiş olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://www.buzzfeed.com/peggy/definitively-cutest-diy-projects-of-all-time?utm_term=.bu4pDG5Jk&sub=2303365_1402186

 

Evde Kuru Yapraklardan Kase Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. Blattschale, evde kuru yapraktan kap yapmak ve feuilles bol hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir