Keçeden Kolay Gül Yapmak

Keçeden yapılanları sürekli olarak paylaşıyorum. Bu yazımda da sizlere çok güzel bir keçeden gül yapmak için resimli anlatım paylaştım. Keçeyle neredeyse 4 adımda kırmızı güzel bir gül yapıyorsunuz. Bu yaptığınız gülü çeşitli amaçlarda kullanabilirsiniz. Keçeden kolay gül yapmak isteyenler için daha önce de çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımda paylaştığım resimli anlatım ile kolayca sizde keçeden kırmızı gül yapmak isterseniz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Resimli anlatımda keçeden gül çalışmasını nasıl kolay yapacağınızı ve keçeden nasıl gül yapılacağını kısa sürede öğrenebilirsiniz. Evde keçeden çiçek yapmak isteyenler için daha önce keçe kategorisinde bolca bu tür çalışmalardan paylaşmıştım. Keçeden yapılan projeleri sürekli olarak sitemizde paylaşıyorum. Yine bu yazımın hemen sonunda karşınıza keçeden yapılanları görebilirsiniz. Onlara da göz atmanızı öneririm. Keçeden gül yapmak için malzemeleri sıralayacak olursak ;

  • keçe.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
 
 

Malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki gibi keçeyi önce 5 yapraklı şekilde kesmeniz gerekiyor. Ardından dış yaprağın içine doğru düz daha sonra kıvrımlı şekilde kesmeniz yeterli oluyor. Kestikten sonra halkanın en küçük kısmından kıvrıştırarak yukarıya doğru sarmanız gerekiyor. Bu şekilde yapıştırıcı veya iğne iplik tarzı bir malzeme ile tutturabilirsiniz. Yaptığınız yapay gül çalışmasına çubuk veya benzeri bir şeyle de destek yapabilirsiniz. Böylece yapay çiçek oldukça orijinal gözükecektir. Yaprak için yeşil el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Şimdi sizleri keçeden kırmızı gül yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

keceden-kolay-gul-yapmak

Resimli anlatımda size 4 adımda keçeden çiçek yapmak gösterilmiş. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı kırmızı keçeden gül yapmak için resimli anlatımda ki adımlardan yararlanmanız yeterli olacaktır. Benzer çalışmalar için keçe kategorisine göz atmayı da unutmayın. Kolay gelsin.

source : http://salsapie.blogspot.com/2011/12/easy-felt-flowers.html

 

Kartondan Çam Ağacı Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kağıttan çam ağacı yap, kartondan ağaç yapmak ve kartondan çam ağacı yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir