Keçeden Toka Yapılışı

Evde Keçeden Toka Yapılışı

Keçe kullanarak harika ve hoş tokalar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere resimli anlatımı dikkatle takip etmenizi ve kendinize pratik bir şekilde keçeden toka yapabileceğinizi anlatıyoruz. Keçe ile birçok çalışma yapılabildiğini sizlere önceki yazılarımda sıkça paylaşmaya çalıştım.

Bu yazımda da yine sizlere evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz keçeden toka yapılışı ile ilgili resimli anlatım paylaşacağım. Bu çalışmayı hem seveceksiniz. Hem de çocuklarınıza yada kendinize yapmak isteyeceksiniz.

Keçeden toka yapımı ile ilgili sanırım başka paylaşımlarda yapmıştım. O paylaşımlarıma sitemizde yer alan keçe kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yine farklı keçe çalışmalarını da aynı kategoride bulabileceksiniz. Her gün zaten sizlere keçe veya kumaş türü çalışmaları paylaşmaya da devam ediyorum.

Paylaştığım çalışmalar genelde ya anlatımlı videoya sahip oluyor. Yada resimli anlatımlardan oluşuyor. Sizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız? bize sitemizin altında yer alan gönder yayınlayalım kısmından gönderebilirsiniz.

Malzemeler :

– Mor iplik ve tohum için boncuk.
– Yeşil keçe, yapraklar için.
– Lastik bir ip, tokanın lastiği.
– Makas, iğne ve iki dikiş iğnesi, bunlardan biri küçük birisi büyük olmalı.

evde-keceden-toka-yapimi

evde-keceden-toka-yapimi2

Bu örneği isterseniz yazıcınızdan çıkartıp yapabilirsiniz. Yazıcınız yoksa da beyaz bir kağıdı ekranınıza yaslayın ve bir kalem ile örneği kağıda çizebilirsiniz.

evde-keceden-toka-yapimi3

İki renkte farklı çiçek kesin.

 
 

evde-keceden-toka-yapimi4

Kestiğiniz çiçekleri üst üste koyarak, şeklini belirleyin.

evde-keceden-toka-yapimi5

Yapacağınız tokanın şimdiki haliyle arkadan görünüşü.

evde-keceden-toka-yapimi6

Kalın bir iplik ile ortadan yıldız şekli vererek dikebilirsiniz.

evde-keceden-toka-yapimi7

Yapraklar ve çiçekleri düzgün bir şekilde diktikten sonra çiçeğin tohumları için kullanacağınız boncukları da dikin.

evde-keceden-toka-yapimi8

Tokanın arka kısmına toka lastiğini dikin.

evde-keceden-toka-yapimi9

Küçük yuvarlak kumaş yardımı ile çirkin görüntüyü saklayın.

evde-keceden-toka-yapimi10

Artık bu güzel tokanız hazır. İster kendiniz kullanın. İsterseniz kızınıza veya sevdiğiniz birisine hediye edebilirsiniz.

Dichtung Schnalle – joint boucle – seal buckle

 

Dokuma Tezgahı Nasıl Yapılır başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. cardboard loom, carton métier ve dokuma tezgahı yapılışı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir