Keçeden Ev Yapılışı

 

 

1

 

Keçeden ev yapılışıyla ilgili hazırladığımız bu güzel yazımızda birçok örnek de yer alıyor. Anlatımlı video da eklediğimiz yazımızdan yararlanarak sizde evde keçeden ev yapmayı öğreneceksiniz. Keçe süs ev yapmak veya keçeden magnet ev yapmak gibi delice fikirlerden yararlanabilir ve sizde öğrenip hemen kolları sıvayarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Keçeden harika bir ev yapabilirsiniz. Keçeden birçok figür veya maket yapılabilmektedir. Bunu sitemizde yer alan keçe kategorisine eklediğimiz keçe çalışmalarından kolaylıkla görebilirsiniz. Evde kolay keçeden ev yapılışı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak sizde keçeden maket ev yapabilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı evinizin bir köşesine süs objesi olarak kullanabilir ve evinize dekoratif hava katabilirsiniz.

Genelde maket ev çalışmaları kartondan yapılıyor. Ancak bu yazımda sizlere keçeden maket ev figürü yapılışını anlatan güzel bir çalışma paylaştım. Eviniz için süs olarak kullanabilirsiniz veya bir sevdiğinize hediye de edebilirsiniz. Hiç olmadı çocuklarınıza oyuncak olarak da düşünebilirsiniz. Tercih size kalmış…

Pratik Malzemeler :

 

 

– farklı renklerde keçe kumaşlar.
– makas.
– iğne.
– iplik.

Modeldeki malzemeler ise ;

– evin çatısı için kahverengi ve beyaz renklerde keçe.
– sert kahverengi keçe kapı ve pencereler için.
– kahverengi ve pembe, ince kırmızı kar tanesi, kalp, yıldız ve şeker gibi detayları için keçe.
– beyaz ve kırmızı nakış ipi.

Şimdi yapılışı ;

Çatının üstü için iki eşit parçaya ihtiyacımız var.

İlk etapta evin önünü, arkasını ve altını birleştirmek gerekiyor. Eşit olarak kesilen parçaları çatıya dikmelisiniz. Çatının saçaklarını da resimde gördüğünüz şekilde eve dikilecektir.

Evin kapı, baca, pencere gibi detaylarını da yine isterseniz resimde görüldüğü gibi yapabilirsiniz. Seçenek size kalmış… Daha sonra kesip eve yerleştirebilirsiniz.

Yaptığınızda bize gönderebilirsiniz. Bu başlık altında da paylaşabilirsiniz.

il se sentait comme à la maison – It felt like home – es fühlte sich wie zu Hause

 

Daha önce paylaştığımız Tavşan Oyuncak Yapılışı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. samet dedi ki:

    keçeden ev yapmak güzelya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir