KEÇEDEN NASIL BULUT YASTIK YAPILIR?

 

 

0

 

Keçe işlerini her zaman sevmişimdir. Keçeden oyuncak yaparak yeğenlerimi mutlu etmekteyim. Yine keçeden evimde işime yarayan süs, eşya veya araçlar yapabiliyorum. Keçe malzemesine kolay şekil verilerek hemen hemen her şey yapılabiliyor.

Keçeden bulut şeklinde yastık yaparak evde ister dekora amaçlı, isterseniz de süs amaçlı kullanabilmeniz için sizlere bu yazımda güzel bir çalışmanın detaylarını vermek istedim. Kolay yapımı sayesinde hemen kavrayabilir ve yapmaya başlayabilirsiniz.

Keçeden yastık yapılışı

Bulut şeklini vererek yastık yapmak için öncelikle bize birtakım malzemeler gerekecek. Bunlar ;

  • keçe.
  • makas.
  • iplik.
  • kalem.
  • düğme.
  • elyaf.
  • iğne.

Bulut şeklini google aramalarından bulduğunuz bir bulutu da yapabilirsiniz. Yada hayali bulut çizebilir onu kullanabilirsiniz. Yahutta alttaki örneği beğendiyseniz ondan yararlanabilirsiniz.

İlk olarak bir kağıda veya mukavvaya yapmak istediğiniz bulutun resmini çizmeniz gerekiyor. Basitçe çizebilirsiniz. Sonra keseceksiniz. Daha sonra da kestiğiniz bulut şeklini mukavvadan ayırarak, keçe üstünde şablonunu çıkartmanız gerekiyor.

 

 

keceden-bulut-yastik

keceden-bulut-yastik

Keçe üstünden şeklini de çıkarttıktan sonra makas ile kesebilir ve daha sonra iğne iplik yardımıyla keçe yastığı dikebilirsiniz. Bu arada 2 parça yapacaksınız. Daha sonra kenarlardan diker dikmez içini elyaf veya yün, yada pamukla da doldurabilirsiniz.

Göz kısmı için ister düğme kullanın. İster iğne iplik ile bir çizgi çekerek dikin. Yada kendinize göre bulut yastığınıza efekt katın. Ben iplik tercih ettim. Sizlerde iplikle güzel kaşları gözü olan yüz çehresi oluşturabilirsiniz.

Bittikten sonra kullanmaya kıyamayacağınız bulut yastık modeline sahip olmuş olacaksınız. Çocuklarınızdan oyuncak diye kurtaramazsanız dekoratif yastık olarak kullanamazsınız. İyi günler hanımlar. Hayırlı haftalar dilerim.

kaynak : https://www.guidecentr.al/crea-un-cuscino-nuvola

Daha önce paylaştığımız ÖRGÜ KIZ ÇOCUK ELBİSESİ NASIL YAPARIM? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Tuğçe

Hayat hikayem kısa, gencim güzelim ve araştırmacı bir yazarım. İlgi alanım ise örgü, hobi ve evde uğraşılan eğlenceli işler. Hazırlayacağım çalışmaları seveceksiniz kızlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir