Boş Teneke Kutularından Kalemlik Yapmak

Boş Teneke Kutularından Kalemlik Yapmak

Evinizde muhtemelen birçok boş teneke kutu bulunuyordur. Bu teneke kutular salça kutusu olabilir. Zeytin almışsanız onun kutusu olabilir. Benzer birçok teneke kutusu olabilir. Bu teneke kutularını kullanarak evinizde çocuklarınızın odasına veya çalışıyorsanız, çalışma masanıza harika bir kalemlik yapabilirsiniz. Ayrıca kalemlik yerine kullanmayıp, teneke kutusundan çiçeklik saksı da yapabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere boş teneke kutularından kalemlik yapmak için anlatımlı bir çalışma paylaştım. Resimli anlatımda boş konserve kutusundan kalemlik yapıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Boş kutulardan kalemlik veya benzeri çalışmalar yapabilir ve evinizde keyifle eşya olarak kullanabilirsiniz. Okulların açıldığı şu sıralar bu çalışmayı çocuklarınızın odasına yapabilir ve onları şaşırtabilirsiniz.

Çalışmayı yapabilmek için malzemeler ise ;

 • boş teneke kutular.
 • yapıştırıcı.
 • desenli kaplık.
 • makas.
 
 

Boş teneke kutularını öncelikle farklı boyutlarda kullanmanızı öneririm. Ortaya merkeze büyükçe bir kutu ve etrafına yapıştırıcı yardımı ile farklı küçük boyutlardaki teneke kutularını yapıştırarak, harika bir kalemlik organizatörü yapabilirsiniz. Bu çalışmayı balkonunuza saksı olarak da düşünebilirsiniz. Yapımı oldukça eğlenceli olan bu çalışmanın anlatımlı resimleri ise şöyle ;

bos-teneke-kutularindan-kalemlik-yapmak

Boş kutu veya benzeri kapları kullanarak bu çalışmanın daha değişik modellerini de yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere boş teneke kutusundan kalemlik yapılışı ile ilgili resimli bir anlatım paylaştım. Bir sonraki çalışmamızda görüşmek üzere iyi günler…

 

Kağıttan Yapay Çiçek Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. el işi kağıdından çiçek, eva kağıdından çiçek ve kağıttan yapay çiçek yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

3 Yanıt

 1. Dinny diyor ki:

  gerçekten sitenizi sevdim. büyük fikirler. parabenler!

 2. Nuray diyor ki:

  teşekkürler Dinny.

 3. Gizem diyor ki:

  Teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir