ÇAKIL TAŞLARINDAN NİHALE YAPMAK

Çakıl taşlarından nihale yapmak isteyen olabilir. Bu güzel kendin yap çalışmasında bir tabaka üzerine çakıl taşları yapıştırılıyor. Daha sonra ortaya çok güzel bir nihale çıkıyor. Öncelikle bu güzel çalışmayı yapmadan önce taşları yapıştıracağınız malzeme ister yuvarlak, isterseniz de kare yada daha değişik bir şekilde olabilir.

Çakıl taşları ise şekilleri farklı olsa da renk farketmeksizin hepsi aynı yükseklikte olması gerekiyor. Yoksa nihale üzerine koyacağınız bir tencere veya çaydanlık yan durabilir dökülebilir. Bu yüzden seçeceğiniz çakıl taşları aynı seviyede olursa daha sağlıklı bir çalışma yapmış olursunuz.

 
 

Bu tür çalışmaları daha önce de paylaşmış ve anlatımlı olarak sitemizde yer vermiştik. Onlar da zaten hemen alta karşınıza çıkacak ve onlardan da yararlanabilirsiniz. Kolay gelsin.

cakil-taslarindan-nihale-yapmak

 

TIĞ İŞİ TİMSAH ÖRNEĞİ NASIL YAPILIR başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı tığ işi timsah sırtı, anlatımlı timsah sırtı örgüleri ve balık pulu örneği hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir