Eski Tişörtten Çanta Yapmak

Eski Tişörtten Çanta Yapmak

Eski tişörtlerinizi atmayın. Onlardan harika çantalar yapacağız. Bu yazımda sizlere çok güzel bir çalışma paylaştım. Eski tişörtten çanta yapmak isteyenler için harika resimli anlatımlar paylaştım. Eski ve atmaya kıyamadığınız tişörtleriniz varsa ve onları kesip bez yapmak istemiyorsanız? hemen onları bu yazımda paylaştığım çalışmada olduğu gibi şık çantaya çevirin. Böylece eski tişörtünüzün yeni görevinde ömrünü de uzatmış olursunuz. Bazen aldığımız bazı eşyalara çok bağlanırız. Eskise de eskidiğini bir türlü kabul edemeyiz. Bu tür eşyaları da başka roller kazandırarak tekrar kullanmak mümkün. İşte bu yazımda paylaştığım resimli anlatım da bunlardan birisi…

 
 

Eski tişörtten çanta yapmak için öncelikle malzeme olarak eski bir tişört, iğne iplik yeterli olmaktadır. Birde dikiş makinesi varsa bu işlem tamamdır. İlk olarak eski tişörtün kol kısmını kesip, askılı tişört haline getirmeniz gerekiyor. Ardından dikiş makinesinde tişörtün alt kısmını kestiğiniz parçalarla veya içeri katlayarak dikmeniz gerekiyor. Çantanın alt kısmına taban da yapabilirsiniz. Tabanı bir kartonla yapıp arta kalan parçalar ile kartonun üzerine dikebilirsiniz. Şimdi sizleri eski t-shirtten çanta yapılışı ile ilgili resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

Son karede gördüğünüz gibi eski tişörtten çanta yapımı çalışması tamamlanmış ve harika görünüyor. Sizde böyle eskiyen ve atmaya bir türlü kıyamadığınız tişörtlerinizi çok güzel çantalara çevirebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak etrafınızdaki insanları da şaşırtabilirsiniz. Hatta yaptığınız tişört çanta çalışmasını nereden satın aldığınızı dahi sorabilirler. Kolay gelsin.

source : http://hello-refabulous.blogspot.com.tr/2012/07/easy-diy-t-shirt-tote.html

 

Cilt Lekeleri İçin Patates Maskesi Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. cilt lekeleri patates maskesi, cilt lekelerine maske yapmak ve cilt lekelerini yok etmek hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir