Evde Düğmeden Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Evde Düğmeden Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Evinizde kullanmadığınız fazlalık düğmeler varsa ve bunlar farklı boyutlardaysa onları kullanarak harika bileklikler yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere evde düğmeden bileklik yapılışını gösteren güzel bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımda ki adımları uygulayarak sizde evinizdeki farklı büyüklükte ve küçüklükteki düğmeleri kullanarak harika bileklikler yapabileceksiniz.

Öncelikle malzeme olarak lastikli ip veya benzer bir ip kullanabilirsiniz. Yine işe yaramayan ve boyutları hemen hemen birbirine yakın düğme çeşitlerine de ihtiyacınız olacak. Resimli anlatımda tek tip düğmeler kullanılmış ve daha sonra üzeri boya ile şekillendirilmiştir. Sizde bu tür bir çalışma yapabilirsiniz.

Ancak farklı renkte düğmeleriniz varsa boyama işlemine gerek kalmaz. Yapmanız gereken düğmelerin deliklerinden ipi geçirip, resimli anlatımda görüldüğü gibi düğme bileklik yapımı çalışmasını tamamlamak… bu tür çalışmalar yapıp, turistik yerlerde kolaylıkla satışa sunabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar böyle projeler yaparak kolaylıkla ek kazanç elde edebilirler.

 
 

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmaya benzer birçok bileklik yapımı çalışmasını sitemizde yer alan kendin yap ve takı tasarım bölümünde kolaylıkla bulabilirsiniz. Yine bu yazımın sonunda benzer yazılar olarak karşınıza çıkacaktır. Malzemeleri kolay bulunan çalışmaları yaparak sizde evinize ek gelir getirebilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Evde düğmelerden bileklik yapılışı ile ilgili diğer paylaştığım çalışmalara mutlaka göz atmalısınız. Kolay gelsin.

evde-dugmeden-bileklik-yapimi

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı farklı renkteki ip seçenekleri ile de yapabilirsiniz. Dilerseniz tel dilerseniz de lastikli ip de kullanabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak turistik yerlerde çok rahat bir şekilde satabilir ve para kazanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.icreativeideas.com/diy-fashionable-button-bracelet/

 

Evde Gazeteden Kase Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. gazete kağıdından sepet, gazeteden hasır kap ve gazeteden hasır kase hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir