Evde Eski Çoraptan Baykuş Oyuncak Yapımı

Evde Eski Çoraptan Baykuş Oyuncak Yapımı

Evinizde kullanmadığınız eski çoraplarınızdan çocuklarınıza çok güzel baykuş oyuncaklar yapabilirsiniz. Oyuncak bölümünde sizlere bu tür çalışmaları sürekli olarak paylaştım. Yine bu yazımda da sizlere çok eğlenceli ve yaparken keyif alacağınız bir çalışma paylaşıyorum. Evde eski çoraptan baykuş oyuncak yapımı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımdaki adımları takip ederek sizde eski çoraplarınızı değerlendirebilirsiniz. Geri döşünüm veya değerlendirme çalışması olarak bakabileceğiniz bu güzel çalışma sayesinde eski çoraptan oyuncak yapımını öğrenmiş olacaksınız.

 
 

Eski çoraplarınızı oyuncağa çevirebilir ve onları evinizde süs olarak da kullanabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan baykuş oyuncak çalışmasını yaparak çocuklarınıza sağlıklı oyuncak da yapmış olursunuz. Yapımını bilmediğiniz oyuncaklar her zaman çocukların sağlığı için büyük tehditler oluşturmaktadır. Ancak evde kolay oyuncak yapımını öğrenerek çocuklarınıza sağlıklı oyuncaklar yapmış olursunuz. Hatta sitemizde yer alan amigurumi bölümünde yer alan örgü oyuncak yapımı ile ilgili tüm çalışmalara da göz atmanızı öneririm.

Bu çalışmada paylaşacağım çoraptan baykuş oyuncak yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar ise şöyle ;

 

Resimli anlatımda da gördüğünüz gibi eski çoraptan harika bir oyuncak baykuş yapılmakta… sizde bu tür çalışmalar yapabilir ve farklı desendeki çoraplarınızdan oyuncak baykuş figürleri yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan bu çalışmada kullanılan malzemeler ise ;

  • eski çorap.
  • pamuk.
  • iğne, iplik.

Kendinize göre çalışmayı değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.craftpassion.com/2014/02/how-to-sew-sock-owl.html/2

 

Evde Amigurumi Fil Örgü Oyuncak Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. amigurumi fil oyuncak, amigurumi modelleri ve amigurumi oyuncak yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir