Evde Eski Gazetelerden Abajur Yapımı – Resimli Anlatım

Evde Eski Gazetelerden Abajur Yapımı – Resimli Anlatım

Evde çoğumuzun eski okunmuş gazeteleri vardır. Kimi zaman gazetelere bir şeyler sararız ve paketleriz. Kimi zaman ise gazeteleri pikniğe giderken çokça işimize yararlar. Ancak bu yazımda paylaşacağım çalışmayı da yine eski gazetelere ihtiyaç duyarak yapacağız. Öncelikle hazır bir abajurunuzu da bu iş için kullanabilirsiniz. Yada sıfırdan bir ampul ve kablo düzeneğinin üzerine bu çalışmayı da örebilirsiniz. Resimli anlatımda gösterildiği gibi eski gazeteleri veya dergi sayfalarını kıvırıp, uzun çubuklar haline getiriyorsunuz. Gazete veya dergiler şeffaf olacağı için gece ışık yandığında ortaya enfes bir görüntü çıkacak… Gazete kağıtlarını kıvırdıktan sonra, abajurun etrafına tutkal yardımı ile birbirine yapıştırmanız yetecek. Resimli anlatımdaki adımları takip ederek bu güzel çalışmayı sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

 
 

evde-eski-gazetelerden-abajur-yapimi

Papierlampenschirm – paper lampshade – abat-jour papier

 

2016 Ahşap Kasalardan Yapılan Dekorasyonlar başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ahşap kasadan dolap yapımı, ahşap kasadan kitaplık yapımı ve ahşap kasadan komidin yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir