Evde Mukavvadan Martı Yapmak

Evde çocuklarınızla yapacağınız birçok çalışmayı paylaşmıştım. Bu yazımda da sizlere evde mukavvadan martı yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Okul öncesi olarak bu çalışmayı çocuklarınızla yapabilirsiniz. Evde kartondan martı yapmak için çocuklarınızla birlikte aşamaları birlikte takip edebilir ve onların da hayal gücüyle el becerilerini de gelişmesine yardımcı olmuş olursunuz.

Evde renkli fon kağıdından kuş yapmak olarak da bu çalışmayı adlandırabiliriz. Evde kartondan oyuncak yapmak için daha önce benzer çalışmalar paylaşmıştım. Evde kolay yapılan çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap bölümünde sıklıkla bulabilirsiniz. Bu yazımda paylaştığım evde nasıl yapılır çalışmasında malzemeler ise şöyle ;

  • karton veya mukavva.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • tuvalet kağıdı rulosu.
  • kalem.

Malzemeleri temin ettikten sonra şablonda yer alan parçaları mukavvadan kalemle çizip kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra tek tek yapıştırıcı ile birbirine tutturduktan sonra kartondan kuş yapma çalışmasını da tamamlamış olursunuz. Şimdi sizleri mukavvadan martı yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

evde-mukavvadan-marti-yapmak

Kartondan turna yapmak için tuvalet kağıdı rulosuna da ihtiyacınız olacak. Yapımı oldukça eğlenceli olan bu çalışmayı yapıp çocuklarınızın odasına sarkaç martı süs yapmak içinde kullanabilirsiniz. Evde bu tür çalışmalar yaparak çocuklarınızın odasında duvara süs veya kapıya süs olarak asabilirsiniz. Çocuklar bu tür süsleri severler. Evde kartondan sarkaç süs yapmak için diğer çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. O çalışmaları da inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/16736642

 

Evde Kumaştan Gül Toka Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde kumaş gül nasıl yapılır, evde kumaş gül yap ve fabric roses hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir