FIRIN YAĞ TEMİZLEME KÜRÜ HAZIRLAYALIM

Evde fırınınız yağlardan artık kirli sayılamayacak kadar kötü görünüyorsa dert etmeyin! paylaşacağımız bilgi ile sizde resimlerdeki gibi önceki ve sonraki halini yaşayacaksınız. Fırın temizlemek hem zahmetli, hem de ev hanımlarının hiç haz etmediği temizlik türünden birisidir. Her ne kadar güçlü temizleyicilere sürekli paralar harcansa da yağ lekesi ya çok erken şekilde tekrar eski haline geliyor. Yada çok az etkisini görüyorsunuzdur. Fırın temizleme kürü için malzemeleri sıralayacak olursak ;

  • Su.
  • Sprey şişesi.
  • Fırça.
  • Sirke.
  • Küçük bir kase.
  • Kabartma tozu.

İşte bu kadar malzeme ile artık fırını öyle bir temizleyeceksiniz ki, eşiniz veya komşularınız gördüğünde ” fırın yeni mi? ” düşüncesine kapılabilirler. Malzemeleri saydıktan sonra fırın temizleme kürünün nasıl yapılacağına gelirsek ;

Öncelikle fırın tellerini çıkartmakla işe başlayabilirsiniz. Daha sonra küçük kase içine kabartma tozuyla suyu karıştırmanız gerekecek. Yapılan bu işlemin amacı ise derlediğimiz karışımı macun kıvamına getirmek. Bu sayede elde edeceğiniz macun sıvısını temizlenmesi gereken yere sıvayabileceksiniz.

 
 

Fırında temizlemeyi düşündüğünüz yerleri macun sıvısı ile sıvamaya başlamanız gerekiyor. Karışımda yer alan kabartma tozu kirli bölgeyi kahverengi yapacaktır. Bu şekilde bir gece beklemeniz gerekiyor.

Kabartma tozunun inanılmaz gücü en az 12 saat gibi bir süre sürmektedir. Hemen ertesi gün malzemeler arasında yer alan fırçayı kullanarak kabartma tozlu sıvı bölgesini temizleyin.

Malzemelerden olan sprey şişesine sirke koyun ve ardından kabartma tozu lekesinin olduğu yere sıkın. Yada dökün. Fırçayı ıslattıktan sonra sirke olan bölgeyi temizleyin. Daha sonra fırın telini içine yerleştirin ve düşük derecede fırını 15-20 derece açık bırakın.

Sonucu gördüğünüzde inanamayacaksınız. Fırın camı için ise çözüm şöyle ;

  • Kabartma tozuyla suyu karıştırarak macun kıvamına getirin.
  • Cama sıvıyı sürün veya sıvayın.
  • 30 dakika gibi süre bekleyin.
  • Fırça ile camı temizleyin.

İnanın bu temizlik ipucunu her ev hanımı bilmez. Bilmeyenlere de bu bilgiyi paylaşarak öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın. Kolay gelsin.

 

SAKALLI İPTEN YOLLUK MODELLERİ başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. sakallı ip yolluk modelleri, sakallı ipten halı modelleri ve sakallı ipten paspas modelleri hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir