Hasır İpten Sepet Yapımı

Hasır İpten Sepet Yapımı

Hasır ipten yapılanları gördükçe cidden çok şaşırıyorum. Çünkü çok güzel ve keyifli çalışmalar yapılıyor. Bu makalemde sizlere hasır ipten sepet yapımı ile ilgili güzel bir çalışma paylaştım. Yine hasır ipten yapılan çalışmalar olarak sizlere ilerleyen günlerde hasır ipten mumluk yapımı ve hasır ipten çanta yapımı ile ilgili anlatımlı resimleri de paylaşacağım. Ancak bu yazımda paylaştığım çalışma hasır ip kullanılarak yapılan sepet veya kase yapılışı çalışmasıdır. Öncelikle hasır ip ve yapıştırıcıyı temin ettikten sonra yapmanız gerekenler var.

Kalıp olarak bir tabak veya daha büyük bir kase kullanabilirsiniz. Hasır ipten şapka yapımı içinde aynı çalışmayı türetebilirsiniz. Öncelikle hasır ipi yapıştırıcı ile iyice birleştirmelisiniz. Donmadan önce kalıp olarak kullandığınız tabak veya kasenin üzerine hasır ipi doladıktan sonra şekil ortaya çıkmaya başlayacaktır. Ardından bir süre sonra donmaya başladığını anlayınca altından kalıbı yavaşça alabilirsiniz. Daha sonra donmasını beklemeniz gerekiyor. Bu çalışmayı daha küçük bir minyatür kalıp kullanarak hasır ipten mumluk olarak da dönüştürebilirsiniz.

 
 

hasir-ipten-sepet-yapimi

Aynı çalışmayı farklı ip çeşitleri ile yapmak da mümkün. Fakat hasır ip ile yapıldığında ortaya harika bir sepet veya kase çıkmaktadır. Bu çalışmayı yaptıktan sonra içine yapay çiçek veya süs objeleri koyarak harika bir proje ortaya çıkartmış olursunuz. Hem evinizi güzelleştirir. Hem de hasır ipten başka neler yapabileceğiniz ile ilgili fikirleriniz gelişir.

İleri ki yazılarımda sizlere hasır ipten avize yapımı ve hasır ipten abajur yapımı ile ilgili çalışmaların da resimli anlatımlarını paylaşacağım. Daha önce sitemizde sizlere hasır ipten çanta yapımını paylaşmıştım. Sitemizdeki kendin yap kategorisini inceleyerek diğer çalışmalara ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.duitang.com/people/mblog/8923855/detail/

 

Kulak Çöpünden Kuzu Nasıl Yapılır başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kulak çöpünden iskelet, kulak çöpünden koyun yapımı ve kulak çöpünden kuzu nasıl yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir