JAPON ÖRGÜ DANTEL MODELLERİ

Japon örgü dantel modellerini merak edenler olabilir diye düşündüm. Sadece ülkemizde bu tür dantel veya örgü işleri yapılmıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin ev hanımları her yerde ev hanımlığını yapmaktadır. Örgü üzerine genelde Rusya üzerinde yaşayan bayanların daha çok örgü örneklerine rastlayabilirsiniz.

 
 

Ancak Japonların da güzel örgü örnekleri ve dantel modelleri olduğunu söyleyebilirim. Bu tür güzel çalışmaların anlatımını maalesef bulamadım. Ama hemen hemen bizim örgü modellerimize yakın işler yaptıkları kesin.

Ancak onların ki biraz daha fazla işçilik istiyor gibi diyebilirim. Bilmiyorum sizde benimle aynı fikirde misiniz? ama güzeller yani şimdi doğruyu konuşmak gerekirse… Buyurun modellere ;

 

EVDE ÖRGÜ KASE YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde örgü kase nasıl yapılır, kase örgüden yapımı ve örgü kase modeli hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir