KARTONDAN İPLE SARGI HARF KELİME YAPMAK

Kartondan iple sargı harf kelime yapmak için paylaştığım bu güzel süs çalışmayı evde duvara uygulayabilirsiniz. Dekoratif harf süs yapmak isteyenler için paylaştığım çalışma da gerekli olan malzemeler hem kolay bulunur cinsten. Hem de kısa sürede bu güzel çalışmayı zorlanmadan yapabilirsiniz.

Evde kartondan iple sargı harf kelime yapımı için paylaştığım resimli anlatımda nasıl yapacağınız tek tek anlatılmış. Öncelikle duvara yazmayı düşündüğünüz kelime veya cümleyi tespit ettikten sonra karton üzerinden taslağını çıktı ayıp, yada kalemle çizdikten sonra makas ile kesmeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra sabır isteyen bir iş olan yün iple dolama işine başlamanız gerekiyor. Kestiğiniz harf kartonları yün iple sardıktan sonra tek tek harfleri ortaya çıkarabilirsiniz. Zahmetli bir iş olduğu için önerim küçük kısa cümle veya kelimeler seçmenizdir.

Çünkü oldukça zaman alan ve biraz sabır isteyen bir iş olduğunu söyleyebilirim. Bu tür işleri yapıp satanlar var. Ancak ne kadar sağlıklı veya ne kadar iyi yaptıklarını bilemeyiz. Bu yüzden bu tür çalışmaların nasıl yapıldığını biz öğrenerek, evimizde kolaylıkla yapabiliriz.

 
 

Şimdi sizleri bu güzel çalışmanın detaylı anlatımını gösteren çalışma ile baş başa bırakacağım. Benzer çalışmaları daha önce de sitemizde paylaşmıştım. Onlara bu yazımın hemen altından ulaşabilirsiniz. Kartondan iple sargı harf yapmak için paylaştığım çalışma ile sizde bu güzel dekoratif süs çalışmalarından yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

kartondan-iple-sargi-harf-kelime-yapmak

source

 

KUMAŞ PUANTİYELİ ÇANTA YAPMAK başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. anlatımlı el çantası yapmak, el çantası şablonları ve kolay çanta şablonları hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir