Kola Şişelerinden Puf Oturak Yapmak

Kola Şişelerinden Puf Oturak Yapmak

Kola şişelerini su şişesi olarak kullanıyorsanız veya hiç kullanmadan direk atıyorsanız artık atmayın. Bu yazımda sizlere çok güzel bir puf çalışması paylaştım. Evinizde içtiğiniz tükettiğiniz kola şişelerini biriktiriyorsanız bu güzel çalışmayı yapmanıza hiç bir engel yok. Öncelikle kola şişelerinden puf oturak yapmak için malzemelere göz atalım ;

  • kola şişeleri.
  • koli bandı.
  • maket bıçağı.
  • kumaş kılıf.

İlk olarak tüm kola şişelerini maket bıçağı ile kendinize zarar vermeden üst kısımlarından ayırmanız gerekiyor. Tabi tüm şişeleri dedik ama toplam şişenin yarısını bu şekilde yapacaksınız. Diğer ellemediğiniz kısmı bu yaptığınız ve kestiğiniz kola şişelerinin içine geçireceksiniz. Daha sonra koli bandı ile sımsıkı olacak şekilde sarıp, sağlamlaştırmanız gerekiyor. Bu işlemi yapacağınız pufun boyutu veya şekline göre düzenleyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu güzel çalışmayı yaparak evinizde harika bir eşyaya da sahip olmuş olursunuz.

 
 

Evde kolay puf yapımı ile ilgili daha önce de sizlere benzer bir çalışma paylaşmıştım. Yine pet şişeden puf yapılıyordu. Bu çalışma da birebir benzeri fakat daha değişik bir usulle yapılıyor. Şimdi sizleri kola şişesinden puf yapılışı ile ilgili resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

kola-siselerinden-puf-oturak-yapmak

Yaptığınız çalışmanın dışını kumaş kılıf ile kaplamanız yeterli oluyor. Yada sünger malzemelerinden de polar kumaşı kullanarak da kaplayabilirsiniz. Evde kolay puf yapmak isteyenler için birebir bir çalışma ve gerçekten tamamlanınca ortaya harika bir ev eşyası çıkmaktadır. Bu tür çalışmalar yapıp turistik yerlerde kolaylıkla satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-ottoman-out-of-plastic-bottles/

 

Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. evde kızma birader oyunu hazırlama, gazoz kapağından kızma birader ve kağıttan kızma birader yapmak hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir